Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera w resorcie finansów. Zamiast dyscyplinarek odprawy

301
Podziel się

Zatrzymani pod zarzutem kierowania i udziału w mafii VAT-owskiej urzędnicy Ministerstwa Finansów zostali zwolnieni z pracy z zachowaniem odpraw.

Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów.
Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów. (Ministerstwo Finansów/materiały prasowe, Ministerstwo Finansów)
bDzQSzQl

Bliscy współpracownicy Mariana Banasia z resortu finansów mieli kierować VAT-owską mafią, kiedy obecny szef NIK był wiceministrem – ustaliła parę dni temu "Rzeczpospolita". Teraz ujawnia kolejną odsłonę tego skandalu.

Okazuje się bowiem, że zwolnieni Arkadiusz B. – były dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości, kształcących kadrę KAS oraz Krzysztof B. – wicedyrektor Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier odeszli zachowując odprawy mimo wiedzy o nadużyciach.

Jak ustaliła ”Rz”, Arkadiusz B. stracił stanowisko w listopadzie 2018 roku, na miesiąc przed zatrzymaniem go przez CBŚP. Z resortu odszedł z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia bez świadczenia pracy. Na odejście pobrał odprawę i 13. pensję.

bDzQSzQn

Krzysztof B. odszedł z 2-tygodniowym wypowiedzeniem (pracował krócej). Podobnie, za porozumieniem stron, odszedł z resortu Tomasz S., dyrektor departamentu administracji podatkowej MF, również zamieszany w aferę.

Marian Banaś, komentując zatrzymanie dawnego współpracownika przekonywał, że nic nie wiedział na temat działalności podejrzanego o kierowanie mafią VAT-owską dyrektora KSS.

Zobacz także: Afera Banasia ośmiesza Polskę. "To będzie kompromitacja"
bDzQSzQt

W oświadczaniu, które przekazał ”Rz” w środę, zapewnił jednak, że kiedy się dowiedział o ”nieprawidłowościach”, natychmiast podjął decyzję o ich odwołaniu i zwolnieniu z pracy. Było to, jak przekonywał, przed zatrzymaniami urzędników.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że tym samym Banaś przyznał, że wiedział o nadużyciach urzędników, a mimo to pozwolił im odejść z apanażami, a nie w trybie dyscyplinarnym.

bDzQSzQu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzQSzQO
KOMENTARZE
(301)
lubudubu
rok temu
Min sprawiedliwości, min finansow, NIK, same kanty i nikt nic nie wie, nie czuje smrodu, nie słyszy , mafia pełna gębą
Makrela
rok temu
Powoli się przyzwyczajamy że oszust, mafioso , sutener czy inny oszust w szeregach pisu to standard . Pytanie tylko czy ciemnu lud pisowski o takich standardach marzył i czy na tym polega wstawanie z kolan?
Zygha
rok temu
Z tego płynie nauka dla pozostałych pracowników resortu - nie kradnij więcej niż szef.
bDzQSzQP
Polak
rok temu
Tak sobie myślę, że w takiej dajmy na to Korei Północnej, to kulkę albo stryczek by dostali. W większości to dyscyplinarkę. A u nas to im jeszcze koledzy dopłacają. O kuśwa! Takie rzeczy, to chyba tylko w pisolandzie.
rex
rok temu
za zjedzenie jednego cukierka sprawa sądowa i orzeczona kara ... a za kradzież 5 mln zł na wysokim stanowisku urzędniczym odprawa finansowa a zwykły Polak zapłaci za to brakiem pieniędzy w służbie zdrowia i wysokimi podatkami !
...
Następna strona