Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amnesty International traci kierownictwo. Raport o toksycznym środowisku pracy

Całe siedmioosobowe kierownictwo słynnej organizacji walczącej z naruszaniem praw człowieka podało się do dymisji, z czego pięć osób już odeszło. To efekt dochodzenia w sprawie mobbingu, jakie wszczęto po dwóch samobójstwach pracowników Amnesty International w zeszłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Zadaniem Amnesty International jest tropienie poważnych naruszeń praw człowieka na całym świecie. (Fot: Tomasz Pietrzyk)

Jak informuje BBC, Kumi Naidoo, sekretarz generalny Amnesty International zarządził wewnętrzne dochodzenie po śmierci dwojga pracowników organizacji w przeciągu sześciu tygodni rok temu. Oboje zostawili listy pożegnalne, w których pisali o przepracowaniu i stresie.

Niezależny raport wieńczący dochodzenie okazał się wyjątkowo surowy. Jest w nim mowa o panującej w Amnesty International "toksycznej atmosferze tajności i braku zaufania".

Na temat warunków pracy w organizacji wypowiedziało się 475 jej pracowników. Wielu podało konkretne przykłady mobbingu ze strony przełożonych, jakiego doświadczyli lub byli świadkiem.

Obejrzyj: seksizm w CERN. Włoski profesor został zawieszony

Menedżerowie Amnesty International mieli dopuszczać się rozmaitych niedopuszczalnych zachowań wobec podwładnych - od uwag umniejszających wartość pracowników po dyskryminację ze względu na ich płeć, rasę czy orientację seksualną.

Całe siedmioosobowe kierownictwo organizacji wzięło na siebie odpowiedzialność za tę sytuację i podało się do dymisji. Według BBC pięć osób z biur w Londynie i Genewie już odeszło lub jest w trakcie opuszczania Amnesty International.

Szefowa Amnesty International prosiła o wsparcie dla kobiet blokujących marsz
Blokada marszu 11 listopada przez 14 kobiet. Sąd kazał znów zająć się sprawą

Według "The Times" odchodzący dyrektorzy mieli otrzymać "hojne" odprawy, ale rzeczniczka Amnesty zapewniła, że są one skromniejsze niż w przypadku innych pracowników.

Z powodu kłopotów finansowych organizacji pracę ma stracić nawet 100 pracowników Amnesty International.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: organizacje pozarządowe, amnesty internatinal, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2019

adamHahahahahaha

29-05-2019

Gdght€hjóWiększość tych organizacji czy fundacji to jeden wielki przekręt i to jest smutne niestety

29-05-2019

samCała ta organizacja to jeden wielki szwindel.

Rozwiń komentarze (5)