Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Amnesty International traci kierownictwo. Raport o toksycznym środowisku pracy

5
Podziel się:

Całe siedmioosobowe kierownictwo słynnej organizacji walczącej z naruszaniem praw człowieka podało się do dymisji, z czego pięć osób już odeszło. To efekt dochodzenia w sprawie mobbingu, jakie wszczęto po dwóch samobójstwach pracowników Amnesty International w zeszłym roku.

Zadaniem Amnesty International jest tropienie poważnych naruszeń praw człowieka na całym świecie.
Zadaniem Amnesty International jest tropienie poważnych naruszeń praw człowieka na całym świecie. (Agencja Gazeta, Tomasz Pietrzyk)

Jak informuje BBC, Kumi Naidoo, sekretarz generalny Amnesty International zarządził wewnętrzne dochodzenie po śmierci dwojga pracowników organizacji w przeciągu sześciu tygodni rok temu. Oboje zostawili listy pożegnalne, w których pisali o przepracowaniu i stresie.

Niezależny raport wieńczący dochodzenie okazał się wyjątkowo surowy. Jest w nim mowa o panującej w Amnesty International "toksycznej atmosferze tajności i braku zaufania".

Na temat warunków pracy w organizacji wypowiedziało się 475 jej pracowników. Wielu podało konkretne przykłady mobbingu ze strony przełożonych, jakiego doświadczyli lub byli świadkiem.

Zobacz także: Obejrzyj: seksizm w CERN. Włoski profesor został zawieszony

Menedżerowie Amnesty International mieli dopuszczać się rozmaitych niedopuszczalnych zachowań wobec podwładnych - od uwag umniejszających wartość pracowników po dyskryminację ze względu na ich płeć, rasę czy orientację seksualną.

Całe siedmioosobowe kierownictwo organizacji wzięło na siebie odpowiedzialność za tę sytuację i podało się do dymisji. Według BBC pięć osób z biur w Londynie i Genewie już odeszło lub jest w trakcie opuszczania Amnesty International.

Według "The Times" odchodzący dyrektorzy mieli otrzymać "hojne" odprawy, ale rzeczniczka Amnesty zapewniła, że są one skromniejsze niż w przypadku innych pracowników.

Z powodu kłopotów finansowych organizacji pracę ma stracić nawet 100 pracowników Amnesty International.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Chudini
4 lata temu
Przecież to kwestia czasu tylko, to jest organizacja które swoje działania dostosowuje do trendów, zwykle korpo
Pies
4 lata temu
Świat zszedł na psy..
Gdght€hjó
4 lata temu
Większość tych organizacji czy fundacji to jeden wielki przekręt i to jest smutne niestety
sam
4 lata temu
Cała ta organizacja to jeden wielki szwindel.
adam
4 lata temu
Hahahahahaha