Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Andrzej Duda składa projekt ustawy. Chce wprowadzenia dodatku solidarnościowego

989
Podziel się

Prezydent proponuje, by osoby, które przez epidemię koronawirusa straciły pracę, dostawały 1,4 tys. zł "dodatku solidarnościowego". W sumie 4200 zł. Ale maksymalnie tylko przez trzy miesiące i tylko do końca sierpnia. Andrzej Duda chce też podwyżki zasiłku dla bezrobotnych.

Andrzej Duda składa projekt ustawy. Chce wprowadzenia dodatku solidarnościowego
Andrzej Duda składa projekt ustawy. Chce wprowadzenia dodatku solidarnościowego (, Credit line: ASW / ArtService / Forum)
bErNhFfV

Kancelaria Prezydenta poinformowała w środę, że Andrzej Duda do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19.

Dodatek ma być świadczeniem przyznawanym maksymalnie na trzy miesiące i tylko na okres od 1 czerwca do końca sierpnia. Ma wynosić 1,4 tys. zł (według wcześniejszych zapowiedzi Dudy miał on wynosić 1,2 tys. zł)
.

Nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz potrąceniom i egzekucji.

bErNhFfX

Ma przysługiwać osobom, które były zatrudnione na podstawie umowy o pracę i z którymi umowa o pracę została po dniu 31 marca 2020 r., rozwiązana przez pracodawcę albo uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta.

Zobacz także: Obejrzyj też: Dodatek solidarnościowy. "Jestem przekonany, że dodatek może być wyższy niż 1300 zł"

Warunkiem uzyskania prawa do dodatku solidarnościowego jest posiadanie okresu podlegania w 2020 r. ubezpieczeniom społecznym z tytułu stosunku pracy przez co najmniej 90 dni.

bErNhFgd

Duda proponuje, by dodatek był wypłacany na wniosek, który trzeba by złożyć w ZUS-ie.

W projekcie złożonym przez prezydenta jest też pomysł na podniesienie zasiłku dla bezrobotnych. Od 1 września miałby on wynosić 1200 zł w przez pierwsze 90 dni posiadania prawa do zasiłku. Później kwota zasiłku miałaby wynosić 942,30 zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErNhFge

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNhFgy
KOMENTARZE
(989)
Sumienie !
rok temu
ALE MAJĄ PIETRA !!!
pit
rok temu
Jak nie dostanę 1 tyś na wczasy przed wyborami to cię duduś nie ma
Nick
rok temu
To w tym chorym kraju nie warto pracować wszystko można dostać siedząc i nie wychodząc z domu za darmo, 500+, zasiłek dla bezrobotnych ,Mops- da na prąd ,gaz lub kupi węgiel po co pracować.
bErNhFgz
ww
rok temu
Pajacyk!
DUPOWE
rok temu
DUDA da ze swojej pensji? No bo "dudowe". A może zabrane pracującym dla NIEROBÓW
...
Następna strona