Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

"Babciowe" kontra podwyżka 500 plus? Balcerowicz krytykuje opozycję

- Z powodu obietnic wyborczych polityków wydatki wzrosły o kilkaset miliardów zł, a jesteśmy w sytuacji, w której z powodu polityki PiS czeka nas spowolnienie gospodarcze - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady FOR, były wicepremier i minister finansów. – Odpowiedzią PO jest „babciowe” i w tym sensie można mówić, że mamy w kampanii wyborczej licytację na socjalne programy. Politycy, którzy przedstawiają takie propozycje, nie mówią, skąd wziąć na to pieniądze. One nie rosną na drzewach, najgorzej jak się je drukuje. Prawdziwe pieniądze biorą się ze wzrostu gospodarczego. A o tym żadna partia nie mówi. Wzrost jest wtedy, gdy w gospodarce nie ma polityki. Tymczasem PiS znacjonalizował polską gospodarkę i nie widzę w tej sprawie krytyki ze strony opozycji. Ta nacjonalizacja to jest objęcie władzy nad firmami przez polityków. To się zawsze źle kończy i dobrze byłoby, gdyby główna partia opozycyjna to zauważyła. PiS...

rozwiń
wideo
gospodarka
57
Podziel się:
KOMENTARZE
(57)
Xxx
rok temu
„Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.” Balcerowicz to ciebie się tyczy!!!
Ema
rok temu
Emeryci po 80 roku życia mają grosze. Zlikwidować pińcet + dla bogatych bo oni tego nie potrzebują. Pińcet rozleniwia ludzi w sile wieku, którzy powinni zarabiać na rodziny a nie liczyć na pieniądze za dzieciarnię. Ludzie 20-50 lat mogą dorobić do pensji, osoba po 80 roku życia nie. A premier ładuje tylko w pińcety. I emerytom potrzebującym rzuca ochłapy. To niesprawiedliwość społeczna.
Barbaros
rok temu
Pań Tusk miał na myśli babcie i dziadków w swoim wieku a teraz ludzie zostają dxiadkami przed 50 czyli w wieku produkcyjnym
Waldek,Jan
rok temu
TYLKO NIE PLATFORMA OBYWATELSKA
Jeśli
rok temu
"Prawdziwe pieniądze biorą się ze wzrostu gospodarczego", to skąd euroKOłchoz wziął kasę na wcześniejszą emeryturkę dla Tuska?
...
Następna strona