Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Będą wyższe mandaty? Premier: "gdy ktoś jedzie Lamborghini, kara powinna być proporcjonalna"

145
Podziel się:

Jeździsz luksusowym autem i złamałeś przepisy prawa drogowego? Możliwe, że zapłacisz wyższy mandat. – Dyskutujemy o tym – przyznał premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza podwyższenia mandatów.
Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza podwyższenia mandatów. (facebook.com/MorawieckiPL, facebook.com/MorawieckiPL)

Szef rządu postanowił zostać królem Facebooka. Mateusz Morawiecki wystąpił w relacji na żywo, podczas której odpowiadał na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło wysokości mandatów drogowych.

Pan Roman Tabor zapytał, kiedy kary finansowe za wykroczenia komunikacyjne zostaną powiązane z wartością pojazdu czy zarobkami sprawcy.

- Państwo moich marzeń to państwo silne dla silnych, wyrozumiałe dla słabszych, dla seniorów osób z niepełnosprawnościami – odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Obejrzyj: Expose Morawieckiego. "Słowem nie wspomniał o spowolnieniu, mami nas"

Jak dodał: - Gdy ktoś jedzie Lamborghini czy Ferrari, to kara powinna być proporcjonalna. Będziemy dyskutować na ten temat w najbliższych dniach.

Szef rządu przyznał, że szczególnie zagrożeni są piesi, którzy przechodzą przez pasy. W efekcie co roku gnie kilkaset osób (statystyki mówią nawet o 250 osobach).

- Dlatego planujemy zbudować więcej przejść wyposażonych w wysepki i przejścia wyposażone w systemy doświetleń – podkreślił Morawiecki.

Polska jest rekordzistą w śród krajów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wypadki na przejściach dla pieszych. Resort infrastruktury ma dążyć do wprowadzenia ważnych zmian w Kodeksie Drogowym., dzięki którym mandaty za przekroczenie prędkości mogłyby wzrosnąć nawet trzykrotnie.

W ten sposób, zamiast 500 złotych za przekroczenie prędkości o 51 km/h i więcej, kierowca mógłby otrzymać mandat w kwocie nawet 1500 złotych. To byłaby pierwsza zmiana na tym gruncie od 16 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(145)
Janek
2 lata temu
A znajomy pies mówił że jak widzi bardzo drogie auto to nawet nie podchodzi bo jeśli kierowca zadzwoni do swoich znajomych to on może sobie już nowej pracy szukać.Trudno odmówić mu zdrowego rozsądku na nasze układy .
jola
2 lata temu
Reasumując – to pisowscy wyborcy jeżdżąc gruchotami za 500+ i na łysych oponach będą mogli otrzymywać mandaty np. 5+.
wnuk110
2 lata temu
Mandat powinien być określony procentowo od dochodu przestempcy Bo inaczej zaboli mandat n.p. 500 zlotowy zwykłego robola o dochodzie miesięcznym 3 500 zł. A biznes-złodziej o dochodzie kilkokrotnie wyższym nawet tego nie zauważy .
bogaty
3 lata temu
NO tak, jak ktoś nie korzysta z zasiłków i oszczędza rok czy dwa żeby sobie lambordżini czy jakieś inne ferrari kupić, to czeba mu dowalić?
seba zer wsi
3 lata temu
tak słucham,czytam i tak czasem sie zastanawiam-głupi czy tylko udaje?
...
Następna strona