Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będą wyższe mandaty? Premier: "gdy ktoś jedzie Lamborghini, kara powinna być proporcjonalna"

Jeździsz luksusowym autem i złamałeś przepisy prawa drogowego? Możliwe, że zapłacisz wyższy mandat. – Dyskutujemy o tym – przyznał premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(facebook.com/MorawieckiPL)
Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza podwyższenia mandatów. (Fot: facebook.com/MorawieckiPL)

Szef rządu postanowił zostać królem Facebooka. Mateusz Morawiecki wystąpił w relacji na żywo, podczas której odpowiadał na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło wysokości mandatów drogowych.

Pan Roman Tabor zapytał, kiedy kary finansowe za wykroczenia komunikacyjne zostaną powiązane z wartością pojazdu czy zarobkami sprawcy.

- Państwo moich marzeń to państwo silne dla silnych, wyrozumiałe dla słabszych, dla seniorów osób z niepełnosprawnościami – odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Obejrzyj: Expose Morawieckiego. "Słowem nie wspomniał o spowolnieniu, mami nas"

Jak dodał: - Gdy ktoś jedzie Lamborghini czy Ferrari, to kara powinna być proporcjonalna. Będziemy dyskutować na ten temat w najbliższych dniach.

Szef rządu przyznał, że szczególnie zagrożeni są piesi, którzy przechodzą przez pasy. W efekcie co roku gnie kilkaset osób (statystyki mówią nawet o 250 osobach).

- Dlatego planujemy zbudować więcej przejść wyposażonych w wysepki i przejścia wyposażone w systemy doświetleń – podkreślił Morawiecki.

Polska jest rekordzistą w śród krajów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wypadki na przejściach dla pieszych. Resort infrastruktury ma dążyć do wprowadzenia ważnych zmian w Kodeksie Drogowym., dzięki którym mandaty za przekroczenie prędkości mogłyby wzrosnąć nawet trzykrotnie.

W ten sposób, zamiast 500 złotych za przekroczenie prędkości o 51 km/h i więcej, kierowca mógłby otrzymać mandat w kwocie nawet 1500 złotych. To byłaby pierwsza zmiana na tym gruncie od 16 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2019

CzlNo to już komuna, ostrzegali a ja głosowałem na pis

23-11-2019

ArkadiuszNA co z zasadą równości obywatela wobec prawa(Konstytucja Art. 32.). Równość w prawie, nakazuje tworzenie treści prawa w sposób eliminujący … Czytaj całość

22-11-2019

Waldek 14lA jak ktoś jedzie autobusem , albo TIrem za 2 mln pln, to tez więcej zapłaci?

Rozwiń komentarze (143)