Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie w USA spada, mimo fatalnych statystyk zakażeń. Jest lepiej od prognoz

Amerykanie, którzy stracili pracę w wyniku zamknięcia gospodarki, powoli odnajdują się w nowej rzeczywistości. W miesiąc zatrudnienie w USA znalazło prawie 1,8 mln osób. W ten sposób bezrobocie spadło w okolice 10 proc., a jeszcze w kwietniu sięgało 15 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Donald Trump może być zadowolony z najnowszych statystyk z rynku pracy.

Stany Zjednoczone ciągle dalekie są od opanowania epidemii. W ciągu doby raportowanych jest blisko 50 tys. nowych zakażeń i blisko tysiąc zgonów. Mimo tego amerykańska gospodarka powoli staje na nogi. Optymizmem napawają najnowsze dane z tamtejszego rynku pracy.

Stopa bezrobocia (poza rolnictwem) w USA spadła w lipcu do 10,2 proc. - informuje Departament Pracy USA. To już trzeci miesiąc z rzędu, gdy spada procentowo liczba osób bez pracy. Miesiąc temu było ich 11,1 proc., a w szczytowym momencie (w kwietniu) prawie 15 proc.

Najnowsze dane pozytywnie zaskoczyły. Bezrobocie spadło mocniej od prognoz, które zakładały wynik na poziomie 10,5 proc. W miesiąc w sektorze pozarolniczym firmy otworzyły się na nowych pracowników. Zatrudnienie wzrosło o prawie 1,8 mln, przekraczając prognozowane niecałe 1,6 mln.

Agencja Bloomberg, cytując ekspertów komentujących najnowsze dane, wskazuje, że ciągle jeszcze daleka droga.

Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

- Jest pewne spowolnienie w tempie tworzenia miejsc pracy, ale to naturalne, kiedy minie się początkowy wzrost aktywności po ponownym otwarciu gospodarki - wskazuje Michelle Meyer, ekonomistka Bank of America. - Przed nami jeszcze długa droga pełnego przywrócenia normalności na rynku pracy, ale postęp jest.

Zatrudnienie w USA wciąż jest o około 13 mln mniejsze niż przed pandemią.

Wcześniej bez pracy było poniżej 4 proc. Amerykanów. Do tego poziomu nie udało się dobić Polsce nawet w szczycie koniunktury. U nas jednak wzrost bezrobocia udało się utrzymać w ryzach i dlatego w tej chwili w naszym kraju bezrobocie jest niższe niż w USA.

Najnowsze wyliczenia resortu pracy mówią o 6,1 proc. I od wybuchu epidemii nie było wyższe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: bezrobocie, usa, praca, koronawirus, kryzys, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2020

FHbez żadnej epidemii bezrobocie za rządów SLD-PSL 19-20%, a rządów PO-PSL 11-14%, a w najgorszym kryzysie na świecie od lat, u PiS bezrobocie 6%

07-08-2020

szczeny opadły?pensja minimalna dla 6 mln Polaków za rządów Millera i Belki 600 zł netto, benzyna 3, 8 zł cukier 3,5 zł schab 18 zł 1 EUR 4,8 zł!!!!!!! - to nie … Czytaj całość

08-08-2020

PiotrkekSzwecja pokazała że droga ktora podaża teraz ameryka jest najlepsza...brawo Tramp nie dałes sie oszulać komunistycznym globalista, najwiekszym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)