Notowania

Bierność zawodowa kobiet spada. Zwłaszcza w dwóch województwach

500 zł na dziecko to kwota niewystarczająca, żeby zastąpić nią wypłatę. Ostatnie dane pokazują, że do takiego wniosku mogło dojść tysiące kobiet z kilku województw. Dlatego ruszyły do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Najwięcej kobiet zrezygnowało z bierności zawodowej w woj. dolnośląskim (Fot: Krystian Dobuszynski/REPORTER)

39 tys. kobiet i 10 tys. mężczyzn wyszło z bierności zawodowej w ubiegłym roku - podaje Główny Urząd Statystyczny w najnowszym raporcie.

To dużo czy mało? Dla porównania w całej Polsce za biernych zawodowo, choć zdolnych do pracy, można uznać 619 tysięcy mężczyzn i niemal 2,18 miliona kobiet. Według naszych wyliczeń liczba kobiet biernych zawodowo spadła o 55 tys. Wzrosła za to w przypadku mężczyzn - o 13 tysięcy.

Zobacz też: Anna Zalewska odpowiada strajkującym nauczycielom

Ciekawe przy tym, że zjawisko powrotu kobiet do pracy da się w Polsce zauważyć głównie w dwóch województwach.
Na Dolnym Śląsku ubyło w ciągu ubiegłego roku aż 6,1 proc., czyli 38 tysięcy, biernych zawodowo kobiet. Jeszcze więcej kobiet wyrwało się z bierności w województwie wielkopolskim - 39 tys. Wyraźne zmiany na plus widać też w woj. mazowieckim. I to wszystko.

(Money.pl)
(Fot: Jacek Frączyk)

W pozostałej części kraju bierność kobiet albo malała tylko nieznacznie, albo rosła. Najbardziej wzrastała w trzech sąsiadujących ze sobą województwach: świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Cały południowy wschód Polski nie dał najwyraźniej kobietom na tyle dobrych ofert pracy, by chciały się uaktywniać zawodowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2019

PoCoPracowaćPonad 2 mln kobiet biernych zawodowo, ale 55 tys. się zainteresowało pracą (tj. 2,5% całości). Super :) A temat artykułu jest taki jakby wróciło do … Czytaj całość

15-03-2019

jackuNo i co cała propaganda PO jak zwykle obrzydliwe kłamstwo

15-03-2019

ProfesorekTo nie jest dobra wiadomość, ponieważ w społeczeństwa, gdzie kobiety realizują się zawodowo i są niezależne finansowo rodzi się mało dzieci. Dużo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)