Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Błaszczak obiecuje żołnierzom "podwyżki największe od lat". Najpierw musi się z nimi dogadać

41
Podziel się

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapewnił, że żołnierze otrzymają obiecane podwyżki, choć dopiero 7 stycznia spotka się z przedstawicielami wszystkich korpusów Sił Zbrojnych. Wcześniej resort nie zdążył na czas opublikować rozporządzenia w sprawie stawek dla młodych mundurowych.

Mariusz Błaszczak obiecuje podwyżki
Mariusz Błaszczak obiecuje podwyżki (PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bDJfTMSt

Wraz z początkiem roku w życie miały wejść nowe zasady wyliczania wynagrodzenia dla żołnierzy odbywających tzw. służbę kandydacką. Miały, ponieważ jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, MON zbyt późno zgłosił projekt i nie wyszedł on poza uzgodnienia wewnątrz resortu. Młodzi żołnierze dostaną zatem podwyżki na takich samych zasadach, jak żołnierze zawodowi. I w tym samym terminie.

- Służba w Wojsku Polski jest zaszczytem, wyróżnieniem i honorem. Ale służba w Wojsku Polskim musi być też godnie wynagradzana. Chciałbym zapewnić żołnierzy, że w roku 2019 podwyżki będą najwyższymi od lat - zapewniał 5 stycznia wojskowych szef MON Mariusz Błaszczak.

bDJfTMSv
Zobacz także: Zobacz też: Były żołnierz Legii Cudzoziemskiej o najsłynniejszej armii świata

Średnio 540 zł

Zgodnie z ministerialnym planem, średnia uposażenie ma wzrosnąć do poziomu 3,63 kwoty bazowej, a więc przeciętnie o 540 zł do kwoty około 5,5 tys. zł. Jak donosi Radio Zet, żołnierze na wyższe wynagrodzenia jeszcze poczekają - rozporządzenie ws. podwyżek jest dopiero w trakcie uzgodnień międzyresortowych i zacznie obowiązywać najwcześniej w lutym. Taki scenariusz oznaczałby wypłatę podwyżek od marca.

W oficjalnym komunikacie MON, resort zapewnia jednak, że pieniądze zagwarantowane są od stycznia i każdy mundurowy objęty podwyżką otrzyma wyrównanie za cały okres.

bDJfTMSB

Najpierw spotkanie

Drugim z warunków, który wyłania się z lektury komunikatu resortu, jest porozumienie z poszczególnymi korpusami kadry Sił Zbrojnych. Z tego względu na 7 stycznia zaplanowano spotkanie Mariusza Błaszczaka z „przedstawicielami żołnierzy zawodowych oraz Korpusu , Konwentu Dziekanów, w skład którego wchodzą reprezentanci korpusu szeregowych, podoficerów i oficerów”.

Największe podwyżki mają odczuć ci żołnierze, którzy dziś zarabiają najmniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJfTMSW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
jakotakicieka...
2 lata temu
Komu mają "zajumać", żeby innym rozdać? Proszę o szczegółowe informacje.
armia
2 lata temu
kto nie chcę karmić swojej armi bedzie karmił cudzą- tak dla tych hejtow
Głos
2 lata temu
W żadnym kraju nie ma takiego jadu na wojsko jak u nas. Skąd się to bierze??
bDJfTMSX
Beryl 5'56
2 lata temu
Obywatel amerykański gdy zobaczy żołnierza pozdrowi go przywita sie a nawet zaprosi na obiad jest wdzieczny za służbę Dla kraju mlodemu człowiekowi w Polsce opluja asz patrioci polscy
Ojczyzna Pols...
2 lata temu
juz maciarewicz naobiecywal wojsku
...
Następna strona