Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
24.05.2019 16:02

BMW zaczyna sprzedaż elektrycznych hulajnóg. Cena - 799 euro

Koncern BMW poszerzył ofertę samochodów i motocykli o elektryczne hulajnogi. Ważące 9 kg pojazdy będą kosztować 799 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
BMW będzie sprzedawać elektryczne hulajnogi. (Fot: Christian Bruna)

Elektryczna hulajnoga BMW powstała we współpracy z firmą Micro i będzie stanowić konkurencję dla pojazdów marek Lime i Bird.

Prędkość hulajnogi BMW jest ograniczona do 20 km/h. Koncern opracował też pojazd dla dzieci do lat 3 - pozbawiony elektrycznego napędu.

Nowe pojazdy mają trafić do sprzedaży we wrześniu 2019 roku.

(bmw)
Tak będzie wyglądała elektryczna hulajnoga BMW.

Jak podaje Bloomberg, elektryczne hulajnogi są mniej popularne w Europie niż w Stanach Zjednoczonych. Ma to związek z bardziej rygorystycznymi przepisami o ruchu drogowym, obowiązującymi w części państw europejskich.

Oglądaj też: Rower elektryczny w leasingu. Alternatywny środek transportu dla przedsiębiorców

W niektórych państwach poruszanie się na hulajnodze z napędem elektrycznym jest zakazane. Np. w Londynie takim pojazdem można jeździć tylko w obrębie jednego parku.

W Polsce przepisów regulujących poruszanie się na elektrycznych hulajnogach do tej pory nie uchwalono. Ministerstwo infrastruktury zapowiada, że projekt regulacji w tej sprawie ma się pojawić w drugim kwartale tego roku.

- Ze wglądu na rosnącą popularność oraz dostępność urządzeń transportu osobistego z napędem elektrycznym oraz ich udział w ruchu drogowym, a także ze względu na to, że korzystanie z tych urządzeń budzi wątpliwości w zakresie zgodności z prawem, regulacje dotyczące wskazanych wyżej urządzeń będą przedmiotem odrębnej nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym - powiedział PAP rzecznik resortu Szymon Huptyś.

Jak dodał, niezbędne będą też prace analityczne w tym zakresie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, elektromobiliność, motoryzacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz