Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Branża budowlana boi się o zamówienia

Przedstawiciele firm z branży budowlanej obawiają się utraty zamówień, również tych samorządowych. Chcą dyskusji o finansowaniu nowych inwestycji oraz bardziej partnerskich warunków ich kontraktowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Branża budowlana boi się utraty kontraktów.

Wiceprezes Budimeksu Artur Popko oraz członek zarządu polskiej spółki Strabaga Wojciech Trojanowski wzięli udział w internetowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Obaj mówili o obawach dotyczących spadku inwestycji.

Liczba zamówień publicznych spadła w kwietniu o 34 proc. i firmy próbują się do tego przygotować. O ile duże przedsiębiorstwa raczej sobie z tym poradzą, to małe firmy, działające na lokalnych rynkach, będą miały znacznie trudniej.

Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

"Widzimy, jak ten rynek się przez dwa miesiące zmienił. Inwestycji jest dużo mniej, tempo ich rozstrzygania spadło" - mówił przedstawiciel Strabaga.

"Obawiamy się, że przyszły rok będzie na wszystkich rynkach budowlanych bardzo ciężki dla wszystkich klientów. Kończą się środki unijne i te kontrakty już są rozpisane; samorządy będą miały problem z finansowaniem, a klienci prywatni - też wiele branż ten kryzys odczuwa i będzie jeszcze długo odczuwało" - ocenił Trojanowski.

"Tym ważniejsze jest konsekwentne podejście strony publicznej, na poziomie centralnym i samorządowym, aby te inwestycje realizować" - dodał, odwołując się m.in. do potrzeby napędzania gospodarki i utrzymania miejsc pracy.

Jak ocenił prezez Budimeksu, cała branża budowlana przynosi 7 proc. PKB i zatrudnia w sumie 967 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, koronawirus kryzys, budowalnka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-05-2020

Bprzedsiebiorca budowlaniecSpadek aktywności samorządów terytorialnych w procesach inwestycyjnych budownictwa tkwi w systemowej walce rządu PiS z samorządami. Obarcza się je … Czytaj całość

20-05-2020

aabbccddPrezesi z branży budowlanej !!!! - skoro przewidujecie chude lata, to obniżcie już dzisiaj swoje i swoich pracowników pensje oraz marże !!!!! Inne … Czytaj całość

19-05-2020

alBranży budowlanej koronakryzys nie dotyczy

Rozwiń komentarze (37)