Notowania

Brexit. Bruksela domaga się od Londynu gwarancji uczciwej konkurencji

Kraje unijne usztywniły się przed negocjacjami na temat nowej umowy z Wielką Brytanią regulującej przyszłe relacje stron - wynika z projektu mandatu negocjacyjnego, do którego dotarł Reuters. Będą się domagać od Londynu gwarancji w sprawie uczciwej konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Boris Johnson liczy, że szybko i łatwo porozumie się z Brukselą. Wygląda na to, że tylko on tak myśli

O sprawie pisze PAP. Zgodnie z dokumentem, na który we wtorek powołuje się agencja Reutera, Bruksela domaga się od Londynu gwarancji uczciwej konkurencji, która "przetrwałaby próbę czasu".

Brexit skomplikuje rozliczenia podatków w Polsce

Dokument, o którym mowa, musi zostać zatwierdzony przez wszystkie państwa członkowskie. Według informacji Reutera, Bruksela też ma swoje warunki i domaga się, by Wielka Brytania przyjęła równe warunki działania ze Wspólnotą w różnych dziedzinach, od pomocy publicznej po standardy pracy i standardy socjalne.

Zobacz też: Brexit. "Nie powinniśmy posyłać Wielkiej Brytanii do diabła"

PAP zwraca uwagę, że nowe stanowisko UE pojawiła się dzień po tym, jak doradca brytyjskiego premiera Borisa Johnsona David Frost powiedział, że Londyn nigdy nie będzie związany zasadami UE.

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania symbolicznie opuściła Unię Europejską. Symbolicznie, bo wypracowywanie szczegółów rozstania zajmie jeszcze kilkanaście miesięcy, a brytyjski rząd mocno wierzy, że uda się dojść do porozumienia z Brukselą do końca roku.

Wielka Brytania wyszła z Unii. Połowa Brytyjczyków się cieszy, druga połowa - smuci
No i stało się. Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej

- To świt nowej ery - powiedział brytyjski premier Boris Johnson w swoim wystąpieniu opublikowanym w internecie godzinę przed północą. - Pora uwolnić nasz potencjał i uczynić nasz kraj lepszym miejscem do życia w każdym zakątku Zjednoczonego Królestwa - mówił. Zapewniał, że brexit nie jest końcem, lecz początkiem. - To początek nowej przyjacielskiej współpracy między Wielką Brytanią a Unią Europejską - mówił. - Wiem, że odniesiemy sukces - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2020

KretPolska za prześladowania i zwalczanie demokratycznie wybranego rządu, na zło#ć Unii nie powinna podpisywać żadnych umów. Upadek Unii jest w interesie … Czytaj całość

18-02-2020

madraLepszy zakątek do życia, ćpuny na ulicach, dwa krany w łazience, nie otwierające się okna, brudne wykładziny na podłogach a co oni robili dotychczas? … Czytaj całość

19-02-2020

dexNajpierw niech napiszą co to jest albo zdefiniują "uczciwą konkurencję". Bo jeśli ta uczciwość brukselska wygląda tak jak stosunek do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)