Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|
aktualizacja

Brytyjski bank zamyka działalność w Polsce. Pracownicy zostaną zwolnieni

35
Podziel się:

Brytyjski bank NatWest zamknie swoją działalność w Polsce do końca 2025 roku - informuje Reuters. Rzecznik przedsiębiorstwa wskazał, że decyzja o zamknięciu działalności nastąpiła po zakończeniu projektu dotyczącego przestępstw finansowych. Tym samym pracę straci 1600 osób.

Brytyjski bank zamyka działalność w Polsce. Pracownicy zostaną zwolnieni
Brytyjski bank NatWest zakończy działalność w Polsce. Pracę straci 1600 osób (Getty Images, Mike Kemp)

Jak informuje Reuters, cała 1600-osobowa załoga banku w Polsce straci pracę. 45 proc. obecnych stanowisk pracy w Polsce zostanie zlikwidowanych do końca 2025 roku. Natomiast pozostała część zostanie przeniesiona do Wielkiej Brytanii oraz Indii, gdzie powstaną równoważne stanowiska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odcinek 3 - Od prowadzenia firmy głowa nie boli – jak zarządzać firmą bez stresu

Polscy pracownicy pracowali m.in. w sektorze bezpieczeństwa

Decyzja o zakończeniu działalności została podjęta po finalizacji projektu, nad którym pracowała część zespołu. Zrealizowany projekt dotyczył weryfikacji tożsamości klientów oraz szczegółowej analizy ich wiarygodności finansowej i zgodności z przepisami. Oprócz jednostki ds. przestępczości, pracownicy w Polsce byli również zatrudnieni w sektorze technologii i finansów - informuje Reuters.

Paul Thwaite, dyrektor generalny NatWest przekazał, że jako bank dążą do uproszczenia operacji, aby być wydajniejszym przedsiębiorstwem. Bank przekazał, że po analizach struktur organizacji, podjęto decyzję o wycofaniu się z działalności w Polsce - podaje Bloomberg.

Bank przygotowuje się do ponownego pełnego przejścia na własność prywatną po raz pierwszy od kryzysu finansowego w 2008 roku. Proces ten jednak został wstrzymany z powodu wyborów w Wielkiej Brytanii, które odbędą się 4 lipca.

NatWest odnotował w lutym wzrost rocznego zysku o 20 proc., ponieważ brytyjski sektor bankowy skorzystał na wyższych zwrotach z kredytów, wynikających ze wzrostu stóp procentowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
WYRÓŻNIONE
zigor
10 miesięcy temu
Brytyjska korporacja głęboko dofinansowywana co roku przez podatników wyprowadziła zyski do hedge hund z Isle of Man dla klientów z dużym portfelem, po czym została sprzedana firmie obracającej długami z długiem wynoszącym 100 mln GBP (pół miliarda zł). Pacjenci firmy zostali bez leków, jeden zmarł, pracownicy, głównie ze wschodniej Europy, w tym Polacy, zostali bez pracy, mieszkań i możliwości utrzymania się a bossowie wypłacili sobie milion GBP w bonusach. Tak dzisiaj finansjera z politykami grabią nas w biały dzień i robią z nas żebraków.
2man
10 miesięcy temu
Pracownicy walczcie o odprawy.. Zdaje się że powoli kończy się eldorado z centrami usług wspólnych w Polsce. Na szczescie tyczy to Wrocławia i Warszawy a tam problemu z pracą nie ma
Lilka
10 miesięcy temu
Kiedy banki znikają, to znaczy, że państwo tonie.
...
Następna strona