Notowania

Budowa drogi S17. Kolejny odcinek ekspresówki jeszcze przed wakacjami

Prace budowlane na drodze ekspresowej S17 wciąż trwają, ale GDDKiA ma dla kierowców dobrą wiadomość. Pierwszy z dwóch odcinków Lublin-Warszawa ma zostać otwarty jeszcze w czerwcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Prace budowlane na drodze ekspresowej S17 wciąż trwają. (Fot: gddkia.gov.pl)

Ponad 33 km dzieli obecną S17 od granicy województwa lubelskiego z mazowieckim. Budowa tego odcinka drogi ekspresowej została podzielona na dwie części.

Jak informuje GDDKiA prace na krótszym fragmencie S17 już są finiszu. Kierowcy będą mogli go wypróbować już w czerwcu. Jego długość to 13 km.

Na dłuższym 20-kilometrowym odcinku prace jeszcze trwają i całą trasą, omijając Ryki, pojedziemy z końcem sierpnia – podaje GDDKiA.

Obejrzyj: Ile kosztuje prędkość?

Pod koniec czerwca mają być oddane dwa inne odcinki od granicy województw do Gończyc i do wybudowanej już obwodnicy Garwolina. Całość to w sumie kolejne 25 km nowej drogi.

S17 ma zostać doprowadzona do granicy z Ukrainą. Umowa na ostatni odcinek tej drogi została podpisana 15 kwietnia. Realizację całej S17 od Piask do Hrebennego przewidziano w latach 2021-2025.

W sumie pomiędzy Warszawą a granicą w Hrebennem realizowanych jest obecnie dziesięć odcinków o łącznej długości 111 km i wartości robót ok. 3,4 mld zł – informuje GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-04-2019

Wesołych Świątdobrze, że niekradnący i propolski PiS rządzi i drogi buduje, szkoły, poczty posterunki i przychodnie przywraca i Polacy już nie wysłuchują bełkotu … Czytaj całość

22-04-2019

Broniarz, do bojuile za tę kasę byłoby chlania u Sowy, zegarków i sztabek złota i delegacyjek po różnych spędach w Cancun, na Kanarach i gdzie tylko, coraz bardziej … Czytaj całość

22-04-2019

staryPiS uprawia propagandę jak w PRL

Rozwiń komentarze (59)