Notowania

Budżet Unii Europejskiej. Juncker wzywa do porozumienia

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wzywa przywódców europejskich do szybkiego porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. Komisji zależy, by stało się to do końca roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
(Fot: European People's Party (CC BY 2.0))

Najbliższy szczyt jest planowany na 17-18 października. Wieloletni budżet ma zapewnić finansowanie licznych polityk i celów UE w latach 2021-27. Państwa unijne już w czerwcu zgodziły się co do tego, że budżet trzeba wynegocjować jak najszybciej. Teraz Komisja postanowiła ponaglić przywódców.

Janusz Wojciechowski będzie unijnym komisarzem ds. rolnictwa.
Janusz Wojciechowski unijnym komisarzem. Będzie musiał dbać o interesy wszystkich krajów

- Nasza propozycja jest wybiegająca w przyszłość, to odpowiedzialny i pragmatyczny plan, jak zrobić więcej za mniej. Wzywam Parlament Europejski i nasze państwa członkowskie do szybkiego osiągnięcia porozumienia - powiedział Juncker cytowany w komunikacie KE.

Zobacz też: Wojna handlowa USA-Chiny. Jak to wpływa na polską gospodarkę

- Wiosną ubiegłego roku Komisja przedstawiła wniosek dotyczący kolejnego długoterminowego budżetu UE, który wszyscy uznali za solidną podstawę do negocjacji. 16 miesięcy później, praca postępowała, ale czasu jest coraz mniej - dodaje komisarz ds. budżetu Günther H. Oettinger.

Janusz Wojciechowski zapowiada walkę o większy budżet na rolnictwo i wyższe dopłaty dla rolników z Europy Środkowej
Janusz Wojciechowski z teką komisarza. "Będę bronił silnego budżetu na rolnictwo"

- Wszyscy muszą teraz dążyć do kompromisu. Powinniśmy zakasać rękawy i przejść ostatni etap. W czasach wielkich wyzwań Europa nie może sobie pozwolić na opóźnienie w długoterminowym budżecie. Nasi obywatele czekają na wyniki, czas wziąć na siebie odpowiedzialność. Czas podjąć decyzję - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2019

k13czekają aż odejdziesz rasisto Juncker

09-10-2019

THORRzucił alkohol czy zmienił gatunek? Do końca roku, bo jestspora szansa na to, że dostanie premię uznaniową za zasługi przed udaniem się na zasłużoną … Czytaj całość

09-10-2019

to nie jest hejt, to faktalkoholik po podstawówce kieruje europą, tragedia!

Rozwiń komentarze (6)