Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Budżet Unii Europejskiej. Juncker wzywa do porozumienia

6
Podziel się:

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wzywa przywódców europejskich do szybkiego porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. Komisji zależy, by stało się to do końca roku.

Budżet Unii Europejskiej. Juncker wzywa do porozumienia
(flickr.com, European People's Party (CC BY 2.0))

Najbliższy szczyt jest planowany na 17-18 października. Wieloletni budżet ma zapewnić finansowanie licznych polityk i celów UE w latach 2021-27. Państwa unijne już w czerwcu zgodziły się co do tego, że budżet trzeba wynegocjować jak najszybciej. Teraz Komisja postanowiła ponaglić przywódców.

- Nasza propozycja jest wybiegająca w przyszłość, to odpowiedzialny i pragmatyczny plan, jak zrobić więcej za mniej. Wzywam Parlament Europejski i nasze państwa członkowskie do szybkiego osiągnięcia porozumienia - powiedział Juncker cytowany w komunikacie KE.

Zobacz także: Zobacz też: Wojna handlowa USA-Chiny. Jak to wpływa na polską gospodarkę

- Wiosną ubiegłego roku Komisja przedstawiła wniosek dotyczący kolejnego długoterminowego budżetu UE, który wszyscy uznali za solidną podstawę do negocjacji. 16 miesięcy później, praca postępowała, ale czasu jest coraz mniej - dodaje komisarz ds. budżetu Günther H. Oettinger.

- Wszyscy muszą teraz dążyć do kompromisu. Powinniśmy zakasać rękawy i przejść ostatni etap. W czasach wielkich wyzwań Europa nie może sobie pozwolić na opóźnienie w długoterminowym budżecie. Nasi obywatele czekają na wyniki, czas wziąć na siebie odpowiedzialność. Czas podjąć decyzję - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Program UE ta...
3 lata temu
KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ KRAŚĆ
Polak
3 lata temu
Złodziejstwo UE jest tak samo przykre jak PO...
aleksander
3 lata temu
Juncker juz sie napil na wiecznego kaca ?
to nie jest h...
3 lata temu
alkoholik po podstawówce kieruje europą, tragedia!
k13
3 lata temu
czekają aż odejdziesz rasisto Juncker