Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|
aktualizacja

Bundestag pilnie wzywa ministra. Będzie się tłumaczył z Nord Stream 2

9
Podziel się:

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz musi opuścić trwająca konferencję rządową w sprawie pandemii koronawirusa i niezwłocznie stawić się w parlamencie, aby wziąć udział w toczącej się debacie na temat polityki Rosji, w tym gazociągu Nord Stream 2. Tak zdecydował Bundestag.

Bundestag pilnie wzywa ministra. Będzie się tłumaczył z Nord Stream 2
W Niemczech wyciekł list ministra, który oferuje USA miliard euro za brak sankcji na Nord Stream 2 (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)

Posiedzenie izby niższej niemieckiego parlamentu zostało zawieszone do czasu przyjazdu ministra.

Wniosek o stawienie się ministra finansów na debacie w niemieckim parlamencie złożyła w środę partia Zielonych, która chce od Scholza wyjaśnień w sprawie opublikowanego we wtorek przez organizację ochrony środowiska DUH listu.

Zobacz także: Nord Stream 2. Waszczykowski: Niemcy w sposób bezczelny lansują swoje interesy

Scholz zaoferował w nim Stanom Zjednoczonym do 1 mld euro subsydiów importowych na gaz skroplony (LNG), aby zapobiec sankcjom na kontrowersyjny gazociąg Nord Stream 2.

USA walczą z tą magistralą, bo chcą zapobiec nadmiernemu uzależnieniu Europy od dostaw rosyjskiej energii. Z drugiej strony, zwolennicy gazociągu od dawna zarzucają Amerykanom, że chcą sprzedawać swój gaz LNG w Europie.

Ministerstwo Finansów do tej pory nie skomentowało dokumentu opublikowanego przez DUH, powołując się na poufność negocjacji z USA. Zieloni nie chcą się na to zgodzić, ponieważ chodzi o pieniądze z podatków, a Bundestag ma kontrolować budżet federalny - pisze agencja dpa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Patriota
rok temu
Niemcy i Rosjanie szacują że uruchomienie Nord Stream 2 odbędzie się za dwa lata. Okres ten jest nie przypadkowy . Tyle czasu ma przesiedzieć Navalny w więzieniu i tyle samo czasu ma Putin na uspokojenie społeczeństwa w Rosji i wyjście z kryzysu. Tyle czasu przewidują będzie trwał światowy kryzys związany z epidemią covid i po tym czasie zwiększy się zapotrzebowanie na surowce i cena wzrośnie. Ale to nie koniec problemów, kolejny to pogoda wiedzą, że będziemy mieć kilka mrozniejszcy zim i wzrośnie zapotrzebowanie na gaz. To są minusy dla nas, ale są też plusy, po pierwsze nie wszystkie siły polityczne w Niemczech popierają ten projekt i współpracę z Rosją kosztem rozwoju innych technologii w Niemczech. Nie wiadomo czy Putin będzie w stanie utrzymać władzę i czy Niemcy nie przekombinowali z tym Navalnym. Nie wiadomo czy już za dwa lata świat wyjdzie z kryzysu czy świat zwiększy tak szybko zapotrzebowanie na surowce. Nie wiadomo czy obecne lobby utrzyma władzę w Niemczech bo widać tam już pewne pęknięcia. Projekt ten nie bierze pod uwagę coraz większego spadku populacji w całym naszym regionie, a starcy nie potrzebują zbyt dużo surowców. Najgorszą grupą która będzie starała się podbijać cenę surowca oraz wielkość importu są państwowe podmioty surowcowe w Polsce, gdyż są mało elastyczne i z nimi będzie tylko problem. Prywatni odbiorcy mogą przestać używać gaz z dnia na dzień i często tak się dzieje gdy cena tego surowca wzrasta przechodzą na inny rodzaj opału. Przypominam że to dzięki Putinowi Polacy przestali ogrzewać swoje domy rosyjskim gazem który stał się po prostu za drogi. Dodatkowo rośnie też ryzyko zainstalowania w Polsce marionetkowego rządu czy też wybranego przez Rosyjskie lobby ministra który podpisze tak jak kiedyś Pawlak każdą umowę z Rosjanami czy Niemcami na rosyjski gaz. Takim człowiekiem wybranym do tej roli wydaje się już być Kosiniak Kamysz ale to z czasem może się zmienić. Wszystko to jest bardzo prawdopodobne wraz ze wzrostem napięć społecznych w Polsce związanych z kryzysem oraz podwójną grą koalicjanta Pis.
zen
rok temu
Kiedy Polska zrezygnuje z węgla wydobywanego z zagarniętego przez Rosję terenów Ukrainy ??? Nord stream 2 be a węgiel od Putina tak... coś tu nie gra.
Emeryt
rok temu
Uważam, źe RUSOFOBIA to .........RASIZM, tak jak antysyjonizm itd.
Klakier
rok temu
Nord Stream 2, to żyła życia dla Europy. Polacy nie będą brali gazu z Nord Stream 1 i 2. Zresztą to jest głupota, wciskana całej UE. Ten gazociąg MUSI powstać dla dobra i POKOJU na świecie i w Polsce.
WoW
rok temu
Bardzo podoba mnie się jedność UE:)