Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Były członek RPP z kolejnym stanowiskiem. Jest postanowienie

17
Podziel się:

W Monitorze Polskim ukazało się postanowienie prezydenta o powołaniu Rafała Sury na sędziego NSA. Jednocześnie NBP w poniedziałek informował, że prezydent powołał byłego członka Rady Polityki Pieniężnej do zarządu NBP.

Były członek RPP z kolejnym stanowiskiem. Jest postanowienie
W Monitorze Polskim ukazało się postanowienie o powołaniu Rafała Sury na sędziego NSA (PAP, Leszek Szymański)

Przypomnijmy, że Rafał Sura do lipca był członkiem RPP. Złożył w lipcu na ręce marszałka Senatu rezygnację z pełnienia funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej. Nie podał wówczas powodów swojej decyzji. Spekulowano, że mogła mieć związek z objęciem posady w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W maju ubiegłego roku Krajowa Rada Sądownictwa zawnioskowała do prezydenta o powołanie Sury w skład NSA.

I tak się rzeczywiście stało. W Monitorze Polskim ukazało się właśnie postanowienie Prezydenta RP z dnia 31 maja o powołaniu Rafała Sury na sędziego NSA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomysły PiS na walkę z inflacją. Belka: To byłaby katastrofa

To kolejne stanowisko, które obejmie Rafał Sura. Przypomnijmy, że w poniedziałek NBP poinformował, że prezydent powołał z dniem 28 lipca Surę do zarządu NBP.

W jego skład wchodzą prezes NBP oraz od sześciu do ośmiu członków, w tym dwóch w randze wiceprezesów NBP. Kadencja każdego z nich trwa sześć lat. Jak czytamy, "zarząd NBP kieruje działalnością Narodowego Banku Polskiego. Realizuje też uchwały Rady Polityki Pieniężnej oraz podejmuje uchwały w sprawach niezastrzeżonych w ustawie do wyłącznej kompetencji innych organów."

Rafał Sura w NBP i NSA

Rafał Sura w 2016 r. został powołany do Rady Polityki Pieniężnej z ramienia Senatu. Zastąpił Marka Chrzanowskiego, który został wtedy przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego. Jego kadencja miała się zakończyć w listopadzie 2022 r.

Rafał Sura jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest pracownikiem Katedry Zarządzania Publicznego i Prawa Administracyjnego. W 2015 r. został z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości wybrany na członka Trybunału Stanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
kadry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
R55
2 miesiące temu
Jest najlepszy, chcą go wszędzie, nie musi nawet składać cv, zgroza
antypisior
2 miesiące temu
Partyjne świ e chcą żereć a apaetyt mają duży nie ma górnej granicy , np w rosji to i jachty mają po mld EURO
Tyle
2 miesiące temu
Ja też chcę, tylko na kilka miesięcy, proszę.. Potem wezmę tylko z pół miliona złotych odprawy ... Chory kraj.
Jan
2 miesiące temu
Takie pisowskie czasy nie matura lecz chęć szczera......!!!
Naukka
2 miesiące temu
Pytanie do fahofca z kul.....na jakiej glebokosci jest pieklo?