Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Były marszałek świętokrzyski ukarany za naruszenie dyscyplinę finansów publicznych. Zapłaci 413 zł

8
Podziel się

Adam Jarubas był marszałkiem województwa świętokrzyskiego w latach 2006-2018. Jest wiceprezesem PSL i obecnie europosłem tej partii.

Były marszałek świętokrzyski ukarany za naruszenie dyscyplinę finansów publicznych. Zapłaci 413 zł
Adam Jarubas został ukarany karą upomnienia. (piotr polak/ pap)
bEifunfV

Jak udało się ustalić money.pl, orzeczenie jest autorstwa Międzyresortowej Komisji Orzekającej przy MSWiA w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.

Naruszenia dopuścił się Adam Jarubas kierujący Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Jak poinformowała nas Agnieszka Kołacz Sarnowska, rzecznik urzędu, orzeczenie jest już prawomocne.

Zobacz także: Koronawirus. Maseczki nie wszędzie obowiązkowe. A policja nie przestała karać
bEifunfX

W całej sprawie chodziło o naruszenia przepisów ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Świętokrzyski UW nie przekazał nam jednak informacji, jakich konkretnie wydatków to dotyczyło.

Przekazano nam jedynie, że Międzyresortowa Komisja Orzekająca zajęła się sprawą kontroli kompleksowej gospodarki finansowej za 2016 r. prowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Kielcach.

To ona dopatrzyła się nieprawidłowości w sprawozdaniach z wykonania planu wydatków budżetowych samorządu za od początku 2016 do końca września 2016 r. Co wyrok oznacza dla eurodeputowanego z PSL?

bEifungd

- Pan Adam Jarubas został ukarany karą upomnienia, jednocześnie został zobowiązany do zwrotu na rzecz Skarbu Państwa zryczałtowanych kosztów postępowania w kwocie 413,40 zł - mówi money.pl Agnieszka Kołacz-Sarnowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEifungy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Jola
miesiąc temu
413zł? To żart, głupota czy złośliwość?
Kuba
miesiąc temu
Wolne sądy!
svn
miesiąc temu
Niby nic, ale oświadczenia o niekaralności już (legalnie) nie złoży. I pewnie o to chodziło ;)
bEifungz
pomysłodawca
miesiąc temu
Ktoś to powinien wywiesić na tablicy ogłoszeń PE w Brukseli !
Jasio
miesiąc temu
Ciekawe, co by było, jakby ktoś stwierdził nieprawidłowości w MON, gdzie w zasadzie prawie wszystko kupuje się z pominięciem ustawy o finansach i zamówieniach publicznych?