Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej już otwarte. Jeden z największych takich ośrodków w Polsce Wschodniej

0
Podziel się

Powiększone i zmodernizowane Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest już gotowe do użytku. W ramach przebudowy nowoczesny kompleks został wyposażony w kilkanaście oddziałów z wyspecjalizowanym sprzętem medycznym. Po rozbudowie profesjonalny zespół lekarzy i specjalistów będzie mógł leczyć ponad 500 pacjentów. Generalnym wykonawcą projektu był Budimex.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej już otwarte. Jeden z największych takich ośrodków w Polsce Wschodniej
(materiały partnera)
bErVUOcB

Artykuł sponsorowany

COZL im. św. Jana z Dukli to największy szpital onkologiczny na Lubelszczyźnie. Jego powierzchnia to ponad 55 tys. mkw. Ośrodek prowadzi kompleksową diagnostykę i terapię pacjentów wymagających hospitalizacji i leczenia chorób nowotworowych. To jeden z najważniejszych ośrodków nie tylko w województwie Lubelskim, ale i w Polsce Wschodniej.

Trudne początki

Realizacja inwestycji rozpoczęła się 2011 roku, kiedy w budowę tego obiektu byli zaangażowani inni wykonawcy. Do 2018 roku projekt był zrealizowany w 40%, dlatego w marcu tego samego roku ogłoszono przetarg na nową, trzecią w kolejności firmę, mającą dokończyć prace nad obiektem. Kompleks został sfinalizowany przez firmę Budimex.

bErVUOcD

- Po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy dokończyć i zrobić to, czego nie zdołali wybudować inni wykonawcy. – mówił Artur Popko, Wiceprezes Zarządu Budimex SA, w trakcie otwarcia szpitala. Mamy bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów szpitalnych. Są to budowy szczególnie wymagające dla wykonawców budowlanych. Nasze referencje w tym zakresie są jednymi z najlepszych w Polsce – dodaje Artur Popko.

Nowoczesne udogodnienia

Budimex zajął się m.in. dokończeniem robót budowlanych w zakresie obiektu dydaktyczno-administracyjnego oraz przebudową, rozbudową i nadbudową istniejącego budynku przychodni. Generalny wykonawca podjął się rozbiórki i postawienia na nowo bloku z częścią łóżkową, rozbudowy oddziału Oncor 3 oraz przebudowy i nadbudowy budynku radioterapii. Niezbędne było także m.in. wykonanie zbiornika ciekłego azotu wraz z instalacją zewnętrzną. III etap budowy dotyczył modernizacji obiektu - ze względu na zmianę sposobu użytkowania części jednego z budynków, gmach nr 3 i 4 wymagał przebudowy części instalacji wewnętrznych.

bErVUOcJ

W ramach inwestycji powstał także basen o wymiarach 13,85 x 5,25 m i głębokości 1,35m oraz 2 wanny SPA z hydromasażem. Wykonano również salę do hydroterapii oraz kompleks kuchenny zlokalizowany na dwóch kondygnacjach.

- Realizacja tego projektu wymagała dużego doświadczenia. Każdego dnia na budowie było średnio 240 osób. Współpracowaliśmy również z 176 podwykonawcami. Skalę przedsięwzięcia warto pokazać w liczbach - na dokończenie i naprawy konstrukcji stalowych kondygnacji technicznych oraz patio przeznaczono ponad 200 ton stali konstrukcyjnej, a w trakcie robót żelbetowych wykorzystano 1.000 m3 betonu oraz 72 tony stali zbrojeniowej – tłumaczył Artur Popko, Wiceprezes Zarządu Budimex SA.

bErVUOcK

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej to jedna z kilku inwestycji realizowanych przez Budimex w Lublinie. Obecnie Budimex prowadzi także modernizację Parku Ludowego i rozbudowuje Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1. W ramach tego kontraktu, w szpitalu powstanie m.in. nowy blok operacyjny, SOR, oddział intensywnej terapii oraz zakłady diagnostyki i laboratoria.

Artykuł sponsorowany

bErVUOde
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)