Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Czterodniowy tydzień pracy. Laburzyści składają obietnicę

5
Podziel się:

32 godziny tygodniowo jako pełen etat? To pomysł brytyjskiej Partii Pracy. Jak obiecują, pensja nie zostanie przy tym obniżona.

32-godzinny tydzień pracy jako pełen etat?
32-godzinny tydzień pracy jako pełen etat? (Shutterstock.com)
bETqwvyZ

Pracować krócej za tę samą stawkę? Czemu nie. Brytyjska Partia Pracy zapowiedziała, że jeśli dojdzie do władzy, w ciągu 10 lat wprowadzi czterodniowy tydzień pracy – podaje Polska Agencja Prasowa.

Jak dodał John McDonnell, minister finansów w gabinecie cieni, mniejsza liczba godzin nie będzie oznaczała niższych pensji.

bETqwvzb

- Następny laburzystowski rząd zmniejszy w ciągu 10 lat średni tygodniowy czas pełnoetatowej pracy do 32 godzin. Krótszy tydzień pracy bez utraty płacy – mówił cytowany przez PAP McDonnell.

Partii Pracy wciąż jednak daleko do przejęcia władzy na Wyspach. Według badania opublikowanego przez The Observer”, na Laburzystów zamierza głosować 22 proc. wyborców, podczas gdy na rządzącą Partię Konserwatywną – 37 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETqwvzC
KOMENTARZE
(5)
Rib
2 lata temu
Jestem za wreszcie bym pożył! Teraz robię 48w tygodniu....dość niewolnictwu!!!!!!!!!!!!!! Ja wstaje o 4 w domu jestem o 18....bo dojeżdżam do pracy ale jeszcze tylko do 40stki dwa lata! Dość to nie życie tylko jakieś jaja spędzać Życie w robocie! Tylko szefuńcio wstaje po 8 i majątku się do rabia!
Ona:)
2 lata temu
Zaraz u nas ten pomysł podchwycą. a ja tak lubię pracować.:(
.... '
2 lata temu
We Francji, 35 h tydzień, to była klapa i recesja
bETqwvzD
Niewolnik
2 lata temu
W świetle faktu że jesteśmy śmiertelni a życie to chwilka która w każdej chwili może się skończyć to co robimy i do czego jesteśmy przymuszani jest chorym absurdem!
nierób
2 lata temu
Wybitny miliarder zauważył że tak naprawdę powinno się pracować 3 dni w tygodniu po 10 godzin,tzn. we wtorek,środę i we czwartek ( w poniedziałek po weekendzie,piątek przed weekendem)