Notowania

Do USA bez wizy. Ambasador Mosbacher apeluje do Polaków

- Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest moim priorytetem - przypomniała na Twitterze Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce. I dodała: Ale aby osiągnąć ten cel, potrzebujemy pomocy Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: AA/ABACA/Abaca/East News)

Ambasada rozpoczęła kampanię #VisaWaiverDlaPolski. - Do końca września mamy czas, aby obniżyć procent odmów wizowych, a tym samym aby Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego - informuje.

W filmie dołączonym m.in. do wpisu na TT słyszymy: "Wskaźnik odmów wiz turystyczno-biznesowych (do USA) musi spaść poniżej 3 proc.", by Polska została objęta ruchem bezwizowym z USA. Sprawa wydaje się tym bardziej realna, że - jak słyszymy na nagraniu - w ubiegłym roku wskaźnik odmów w przyznawaniu wiz dla Polaków spadł do 4 proc.

Jak mówią przedstawiciele ambasady, głównym aspektem, na który zwracają uwagę, są więzy z Polską - praca czy studia w Polsce lub/oraz posiadanie tu rodziny.

Obejrzyj także: Mosbacher obiecuje Polakom ruch bezwizowy do USA. "W pełni zasłużyliście i to się wydarzy"

- Zostało nam do września trochę czasu, by obniżyć wskaźnik odmów. Im więcej kandydatów spełniających wymogi wystąpi o wizę, tym większa szansa, że osiągniemy cel. To dla nas i dla naszej ambasador priorytet - zapewniają w filmie przedstawiciele ambasady USA w Polsce.

- Ubiegajcie się o wizę. Procedura wizowa jest szybka i prosta - przekonują.

- Zamierzam doprowadzić do wprowadzenia programu bezwizowego dla Polaków zanim opuszczę kraj. Mam nadzieję, że będzie to w tym roku - mówiła miesiąc temu ambasador USA Georgette Mosbacher.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wizy do usa, wizy dla polaków, georgette mosbacher, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2019

LolololoMosbacośtam. Bujaj się że swoimi wizami! Mam je gdzieś

24-04-2019

Kiedyś chciałempojechać do USA ale po odmowie ( bez podania przyczyny) nie chcę nawet przechodzić koło tej ambasady.....

24-04-2019

BillUSA to bieda i syf

Rozwiń komentarze (402)