Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Dodatek na ogrzewanie. Moskwa: Polacy sami wskażą, jakiego źródła dotyczy

580
Podziel się:

Te osoby, które składają wniosek o dodatek węglowy wprowadzony wcześniejszą ustawą, nie mogą złożyć wniosku o inne dodatki i odwrotnie - wyjaśniła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. Występujący o dodatek na ogrzewanie sami wskażą, jakiego źródła dotyczy, jeśli mają ich kilka - dodała. Projekt ustawy o wsparciu odbiorców ciepła przewiduje jednorazowe dodatki o różnej wysokości dla ogrzewających się drewnem, LPG, a także olejem opałowym.

Dodatek na ogrzewanie. Moskwa: Polacy sami wskażą, jakiego źródła dotyczy
Anna Moskwa wyjaśniła, jak otrzymać dodatek na ogrzewanie (East News, Wojciech Olkusnik)

Rządowym projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła Sejm zająć ma się w piątek 2 września. Projekt przewiduje m.in. jednorazowe dodatki dla gospodarstw domowych, które ogrzewają się przy pomocy kotłów lub pieców na biomasę, LPG, olej opałowy. Przy czym dla otrzymania dodatku źródła te muszą być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Jeżeli ktoś w momencie składania wniosku ma wpisane do CEEB więcej niż jedno źródło ciepła, będzie mógł złożyć wniosek o dodatek tylko na jedno - wybrane - źródło ciepła - podkreśliła minister.

- Składający wniosek sam wybierze, którego źródła wniosek ten dotyczy i o jaki dodatek się stara - zaznaczyła Anna Moskwa.

Minister Moskwa podkreśliła jednocześnie, że jeżeli ktoś składa wniosek o przewidziany wcześniejszą ustawą dodatek węglowy, nie może złożyć wniosku o inne dodatki i odwrotnie. - Dodatek nie przysługuje gospodarstwom domowym, objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego - wyjaśniła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński zapewnia, że węgla starczy dla wszystkich. "Jemu i rządowi nie zabraknie"

Dodatek na ogrzewanie. Ile wynosi?

Zgodnie z projektem dodatek wynosi 3 tys. zł w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego. W przypadku głównego źródła ciepła na drewno kawałkowe dodatek wynosi 1 tys. zł. Dla ogrzewania na LPG wynosi 500 zł, a na olej opałowy - 2 tys. zł.

Projekt zakłada, że jedno gospodarstwo domowe - jedno- lub wieloosobowe, może otrzymać dodatek z tytułu wykorzystania wyłącznie jednego źródła ciepła. Wnioski o dodatek będą składane do samorządu. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta będzie weryfikował ich zgodność z wpisem do CEEB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(580)
Tadeusz
4 miesiące temu
Ja mam kocioł twin bio i jest on niezawodny . Można go opalać pelletem , drewnem i owsem . Jak dla mnie korzystne ogrzewanie na roli .
123
5 miesięcy temu
Moskwa do Rosji
emeryt ++
5 miesięcy temu
Grabią pieniądze z mojej emerytury i po raz kolejny rozdają bez mojej zgody a to niepracującej patologii na dzieci a to kombinatorom z trującymi atmosferę piecami. A ja biedny emeryt będę siedział w zimnym blokowisku i po cichutku kasłał z przeziębienia. Ale w kurwizji wszystko jest ok. Hulaj dusza z rozdawnictwem kasy. A inflacja już niedługo po przywruceniu VAT skoczy na 30 %.
Pytanie
5 miesięcy temu
A GDZIE DOPŁATY DLA OGRZEWAJACYCH SWOJE DOMY GAZEM ZIEMNYM????
dziadek
5 miesięcy temu
a co z gazem ziemnym?
...
Następna strona