Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finanse na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

0
Podziel się

Nowy budżet UE, zarządzanie finansami publicznymi, sektor bankowy, finansowanie gospodarki, zmiany w podatkach - to tylko część z tematów, które tworzą blok tematyczny poświęcony finansom podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-4 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i jednocześnie online.

Finanse na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach
bCZhGMWJ

Informacja prasowa EKG

Przez trzy dni przedstawiciele biznesu, przedsiębiorcy i politycy, reprezentanci świata nauki, analitycy i decydenci dyskutować będą o najważniejszych z gospodarczego punktu widzenia tematach, w tym także tych poświęconych przyszłości sektora finansowego w lokalnej i globalnej perspektywie. Udział w katowickim kongresie potwierdził już m.in. Tadeusz Kościński, minister finansów.

Uczestniczący w dyskusjach i panelach eksperci porozmawiają między innymi o finansach Unii Europejskiej po kryzysowej przebudowie, dokonają przeglądu nowych programów, omówią inwestycyjny potencjał Europy, Zielony Ład i zielone inwestycje oraz przyszłość polityki spójności. Czy Polska i gospodarki krajów regionu funkcjonować będą jako „wieczni beneficjenci”? O tym na jakie zmiany trzeba się przygotować porozmawiają podczas sesji pt.: „Nowy budżet UE”, która odbędzie się pierwszego dnia XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

2 września zaplanowano także debaty poświęcone zarządzaniu finansami publicznymi i ochronie ubezpieczeniowej majątku JST, sektorowi bankowemu oraz finansowaniu gospodarki, tarczach pomocowych czy środkach na tzw. zielone inwestycje. W kolejnych dniach poruszone zostaną także tematy zmian w podatkach oraz opodatkowania działalności gospodarczej w cyfrowej rzeczywistości - Digital Tax.

bCZhGMWL

Wiedzą i doświadczeniem podczas debat finansowych XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podzielą się m.in.: Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego; Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego; Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego; Rafał Kiliński, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych; Tadeusz Kościński, minister finansów; Radosław Kwiecień, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego; Marek Niedużak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego; Adam Pers, wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w mBanku; Tomasz Rolewicz, Associate Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego w EY; Artur Szeski, Senior Director, EMEA Financial Institutions Ratings w Fitch Ratings; Emil Ślązak, p.o. prezesa Banku Ochrony Środowiska; Jerzy Śledziewski, wiceprezes Banku BNP Paribas; Krzysztof Szubert, prezes NCBR Investment Fund ASI, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz pełnomocnik rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego w latach 2017-2018; Kiejstut Żagun, dyrektor działu doradztwa podatkowego, szef zespołu ds. innowacji, ulg i dotacji w KPMG.

XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września br., z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Rejestracja na wydarzenie prowadzona jest przez stronę www.eecpoland.eu

Informacja prasowa EKG

bCZhGMXm
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)