Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Fotowoltaika może się jeszcze bardziej opłacać. Prosumenci zyskają. Nawet ci w blokach

148
Podziel się

Inwestycja np. w panele fotowoltaiczne ma się zwracać jeszcze szybciej niż do tej pory. Obecnie jest to, w zależności od wielkości instalacji, od 5 do 10 lat. Po zmianach ma być jeszcze lepiej. Wreszcie też mieszkańcy bloków będą mogli skorzystać z zielonej energii.

Fotowoltaika może się jeszcze bardziej opłacać. Prosumenci zyskają. Nawet ci w blokach
Projekt zostanie przekazany do dalszego etapu procesu legislacyjnego po wypracowaniu przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jego ostatecznej wersji. (FORUM)
bDTvlUoR

Rząd przygotowuje propozycje znacznego poszerzania modelu prosumenckiego - poinformowało w odpowiedzi na interpelację poselską Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak czytamy w dokumencie, w obliczu planowanego dalszego rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym energetyki prosumenckiej, na poziomie międzyresortowym analizowana jest propozycja zmian legislacyjnych w zakresie systemu prosumenckiego.

Zakłada ona daleko idącą modyfikację i poszerzenie dotychczasowego modelu prosumenckiego, a także wprowadzenie zmian w obowiązujących regulacjach, wobec których zidentyfikowane zostały wątpliwości interpretacyjne przez uczestników rynku.

bDTvlUoT

Gdzie jest najważniejsza zmiana, nowe rozwiązania mają umożliwić przede wszystkim korzystanie z energetyki prosumenckiej grupom odbiorców energii nie mającym dotychczas takiej możliwości.

Zobacz także: Koronawirus. Jak będą wyglądać baseny po ponownym otwarciu? Zapytaliśmy eksperta

Łatwiej ma być eksploatować instalacji OZE w blokach. Drugim najważniejszym komponentem projektu jest modyfikacja dotychczasowego modelu mechanizmu rozliczeń prosumentów.

bDTvlUoZ

Projekt zostanie przekazany do dalszego etapu procesu legislacyjnego po wypracowaniu przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jego ostatecznej wersji.

W ubiegłym roku rząd zadeklarował kontynuację programu prosumenckiego "Mój Prąd" w 2021 r. Jak informowano, jego nowa odsłona będzie dawała szerszy wachlarz możliwości dla potencjalnych beneficjentów.

Program "Mój Prąd" stanowi instrument przeznaczony wsparciu rozwoju mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV). Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową (z OSD, zakładem energetycznym) regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Mogą oni uzyskać zwrot do 50 proc. kosztów inwestycji, maksymalnie 5 tys. zł na instalację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTvlUpu
gospodarka
energetyka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(148)
jfk
2 miesiące temu
Napiszcie ile trwa wypłata dofinansowania z programu mój prąd !
Wojtek
2 miesiące temu
Ja już czekam 5 miesięcy na zwrot z programu Mój Prąd. Tempo niesamowite.
żałosne
2 miesiące temu
Tylko czekać aż bańka pęknie. "nic nie płacą" za prąd bo już zapłacili z góry za 10 lat. A potem siedzą w tych tabelkach i aplikacjach i marszczą fredka.
bDTvlUpv
enter
2 miesiące temu
Wyprodukować energię jest łatwo. Ale jak ją przenieść w czasie ? Najlogiczniejszym sposobem jest wykorzystanie letniej energii ze słońca do produkcji spirytusu który zimą można spalić i uzyskać energię cieplną lub elektryczną.I w tą stronę powinniśmy zmierzać.
Albbert A.
2 miesiące temu
Najpierw niech firma da gwarancje, że będzie działać conajmniej 10 lat i w tedy da gwarancje na instalacje 10 lat. A co do 50% zwrotu inwestycji nie więcej 5 tysia to chyba kpina.
...
Następna strona