Notowania

transport
22.05.2019 17:02

GDDKiA zlikwiduje punkt poboru opłat na A2. Usprawni to ruch na trasie Warszawa - Łódź

Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jeszcze przed wakacjami zlikwidowany zostanie punkt poboru opłat na autostradzie A2 przy węźle w Pruszkowie. Jest to dobra informacja dla kierowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
GDDKiA zlikwiduje punkt poboru opłat na A2 w okolicach Pruszkowa (Fot: Marcin Obara)

Prace na autostradzie A2 związane z likwidacją punktu poboru opłat rozpoczęły się w marcu, a mają zakończyć się w czerwcu tego roku - podaje portal next.gazeta.pl.

Po ich zakończeniu kierowcy będą mogli jeździć dwoma pasami w każdym kierunku. Dzięki temu ruch na Warszawa - Łódź ma być zdecydowanie płynniejszy.

- Pojawiła się informacja, że na trasie Warszawa – Łódź na autostradzie A2 opłaty od pojazdów lekkich nie będą pobierane, więc mogliśmy przystąpić do rozbiórki placu poboru opłat w Pruszkowie, gdzie były gotowe już tzw. wysepki oraz infrastruktura podziemna. Obecnie są likwidowane, żeby w wakacje można było już tamtędy przejechać płynnie - mówi rzecznik prasowy GDDKiA Jan Krynicki, cytowany przez Portal Samorządowy.

Zobacz: Via Carpatia: Od 2025 szybka trasa z Litwy do Grecji. Przez Polskę

- Obecnie pobór opłat realizuje Główny Inspektor Transportu Drogowego. Natomiast sama decyzja dotycząca poboru opłat jest po stronie rządowej - dodał Krynicki.

Rzecznik GDDKiA zaznaczył, że blisko 80 proc. wpływów z systemu poboru opłat generują pojazdy ciężkie.

Dodał również, że trudno jest w tej chwili oszacować straty dla budżetu państwa, które będą następstwem rezygnacji z poboru opłat na autostradzie A2, na odcinku Warszawa - Łódź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz