Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gotówka za kawalerkę. "Mieszkania powyżej 60 m kw. to już margines rynku"

- Na rynku widzimy potężny spadek liczby transakcji. On się waha od 50 do nawet 90 proc. - przyznał w programie "Newsroom" WP Tomasz Nakrun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. – Widać wpływ niedostępności kredytowej dla klientów. Przeważają zakupy gotówkowe mniejszych mieszkań, które idą na wynajem. Sprzedaż mieszkań powyżej 60 m kw. to dziś margines rynku. Polacy nie mogą dostać kredytu, raty są bardzo wysokie. Pod tym względem jesteśmy liderem w Europie. Oprocentowanie kredytów w Polsce jest bardzo wysokie. Przewiduję, że NBP będzie musiał nadal ratować polską walutę i jeszcze podniesie stopy procentowe. Przyszły rok będzie bardzo ciekawy, jeśli chodzi o inflację, decyzje RPP i ceny na rynku nieruchomości, bo dowiemy się, czy szczyt już za nami, czy mamy do czynienia ze stabilizacją. Wielu ekspertów jednak przewiduje, że szczyt już był i w przyszłym roku czekają nas w końcu obniżki cen na rynku.

0
0
111
Podziel się
Komentarze (111)
zobacz więcej komentarzy (111)
KOMENTARZE
(111)
Słabo@wierząc...
2 miesiące temu
Pato dewelopera się obroni. Będą stawiać czworaki..
Mixalis
2 miesiące temu
W życiu wam nie nie spadnie, a już najmniej ceny nieruchomości i ziemi. Nikt nie widzi inflscji i tego co się dzieje?
dddddd
2 miesiące temu
Panstwowe monopole maja rekodowe zyski. Nie ma konkurencji, pisza soboe prawo, konsoliduja rynek. Dlatego placicie krocie za prad, rope i gaz.
FigoFago
2 miesiące temu
Dlaczego skasowaliście Państwo mój komentarz. Prawda zabolała? No cóż, róbta tak dalej, a tylko analfabeci będą was czytać.
realista
2 miesiące temu
Realna inflacja ponad 100% i odsetki tez powinny być 100% jak w czasach Balcerowicza. Kredytobiorców bystro by zlicytowano i na śmietnik. A potem żeby nie zaśmiecali kraju wysłać jako armatnie mięso. Rosja ich weźmie przywiąże do czołgów jako żywe tarcze.
...
Następna strona