Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Grupa Azoty buduje blok węglowy. Jest wykonawca

5
Podziel się:

Grupa Azoty Puławy wybrała ofertę konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i SBB Energy w przetargu na generalnego realizatora inwestycji budowy bloku węglowego. Inwestycja ma kosztować 1,16 mld zł netto.

Grupa Azoty buduje blok węglowy. Jest wykonawca
(Materiały prasowe, grupa azoty)
bEKTgLph

"Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest na wrzesień 2019 roku w oparciu o umowę z konsorcjum, o zawarciu której spółka poinformuje odrębnym raportem" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec czerwca rada nadzorcza ZA Puławy zatwierdziła budżet projektu inwestycyjnego pn. "Budowa bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe" o łącznej wartości do 1,2 mld zł netto.

Grupa Azoty Puławy wchodzi w skład Grupy Azoty. Jej akcje notowane są na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły sięgnęły 3,58 mld zł w 2018 r.

bEKTgLpj
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Grupa Azoty z kolei zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

bEKTgLpp

Przypomnijmy, że jak informowaliśmy na początku lipca, wiceprezesem spółki został Tomasz Hryniewicz, dotychczasowy członek zarządu spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKTgLpK
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Franek
2 lata temu
Ale głupi naród. Niech ktoś mi pokaże dane, liczby że węgiel truje?
Mmm
2 lata temu
No to towarzysze z azotów realizują wytyczne komitetu centralnego , to że jest droga do plajty mało ważne
jasne
2 lata temu
zatruwajcie dalej środowisko, przecież Kaczyński popiera węgiel a po nim to choćby popiół..
bEKTgLpL
starka
2 lata temu
brawo! ciekawe dlaczego akurat na węgiel kamienn. Wszyscy budują elektrownie na alternatywne paliwa tylko u nas jest węgiel i nic się nie liczy
przedsiebiorc...
2 lata temu
cene bieli tytanowej podnieśli drastycznie. Co zrobiliśmy? kupujemy z Korei. Do nich juz nie wrócimy. Tak sie traci lojalnych klientów.