Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Grupa Lotos chce wejść na rynek wydobywczy w USA

2
Podziel się:

Stany Zjednoczone to jeden z potencjalnych obszarów zainteresowania grupy Lotos - poinformowały władze spółki wiceprezes spółki. Lotos chce też przyspieszyć prace w Norwegii.

Stacja paliw Lotos.
Stacja paliw Lotos. (East News, PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER)

- Bacznie śledzimy to, co dzieje się na rynku amerykańskiej ropy łupkowej - powiedział na konferencji prasowej Patryk Demski, wiceprezes spółki. - Kto pierwszy nauczy się dobrze obsługiwać lekkie ropy łupkowe, zbuduje sobie przewagę konkurencyjną w średnim i długim okresie. Jesteśmy na etapie budowania relacji partnerskich z największym producentem ropy na świecie.

Władze spółki nie wykluczają zainteresowania Lotosu potencjalnymi akwizycjami w USA, obok szelfu norweskiego i brytyjskiego.

- Chcemy też przyspieszyć rozwój na już posiadanych aktywach w Norwegii. Być może pierwsze wydobycie ze złoża Utgard nastąpi już w IV kwartale 2019 roku, wobec wcześniej zakładanego I kwartału 2020 roku. Zgodnie z harmonogramem postępują także prace na złożu Yme. Dlatego od 2020 roku spodziewamy się ustrukturyzowanego wzrostu wydobycia z istniejących projektów, a także potencjalnie nowych akwizycji - powiedział Demski.

Zobacz także: Oglądaj też: Połączenie Lotosu i Orlenu uderzy w portfele kierowców? Ekspert wyjaśnia

Wiceprezes podkreślił, że Lotos nadal dąży do 50 tys. baryłek średniego dziennego poziomu wydobycia, przewidzianego w strategii. W I kwartale 2019 r. średnie dzienne wydobycie spółki spadło o 6% w stosunku do poprzedniego roku.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2018 roku sięgnęły 30,2 mld zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

gospodarka
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
KarolMaj
3 lata temu
A jak się to przełoży na nasz rodzimy rynek? Podwyżki? Bo inwestycje będą? Udało mi się na MOfree sprzedać auto- benzyniak 9-10 litrów na 100 km. spalanie. Nie stać mnie już było na jego utrzymanie, w szczególności na paliwo. Kupiłem tańszego ropniaka, mniej pali. Ale jak tak dalej będzie, to i tego samochodu nie będę w stanie utrzymać. Nie mam 500+, 300+ i innych plusów. Mam same MINUSY- z moich podatków utrzymuję innych. Pozdrawiam.
Fvn
3 lata temu
Chyba na rynek szambiarstwa za pół darmo