Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Grupa Żywiec sprzedaje cieszyński browar. Znalazł się nabywca

16
Podziel się

Na cieszynian padł blady strach: chcą zamknąć Browar Zamkowy, który produkuje piwo nieprzerwanie od 170 lat! Na szczęście znalazł się nabywca – i to dobrze na Śląsku Cieszyńskim znany.

Grupa Żywiec sprzedaje cieszyński browar. Znalazł się nabywca
Browar Zamkowy to nie tylko piwo, ale po prostu kawał historii przemysłu na Śląsku Cieszyńskim
bDBdsFvV

Ta decyzja przygnębiła władze Cieszyna oraz wielu mieszkańców, którzy nie potrafią wyobrazić sobie miasta bez mającego 170 lat tradycji Browaru Zamkowego. Jesienią Grupa Żywiec ogłosiła, że zamierza zamknąć go do końca marca 2021 r., jeśli do tego czasu nie znajdzie się nabywca chętny na jego przejęcie.

Mowa nie o byle jakim browarze, lecz o najstarszym w Polsce, którego produkcja mieści się w dawnej rezydencji Habsburgów, gdzie nadal warzy się piwo metodą tradycyjną w otwartych kadziach.

Na szczęście browar nie tylko w Cieszynie zostaje, ale też będzie prowadzony przez ludzi "stąd", dla których będzie czymś więcej niż tylko kolejną marką w biznesowym portfolio. Informuje o tym "Portal Spożywczy".

bDBdsFvX

W poniedziałek Grupa Żywiec poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego zamiaru sprzedaż Browaru Zamkowego Cieszyn na rzecz Felix Investments Sp. z o.o. jest to firma reprezentująca rodzinę Państwa Leda, czyli grupy przedsiębiorców ze Śląska Cieszyńskiego. Strony deklarują wolę zawarcia umowy nabycia udziałów jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Palikot i Wojewódzki produkują piwo. "Za dwa tygodnie pokażemy butelkę i próbną partię"

- Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko dotychczasową działalność browaru i jego pracowników, ale także jego wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczenie – powiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec S.A.

bDBdsFwd

 Rodzina Ledów zna się na piwowarstwie

Państwo Leda to grupa przedsiębiorców, którzy działają na Śląsku Cieszyńskim, lecz również w innych rejonach południowej Polski. W ubiegłym roku pozyskali zakłady mięsne w Bielsku-Białej, w których skutecznie wprowadzili model produkcji wyrobów mięsnych metodami całkowicie tradycyjnymi. Na Dolnym Śląsku od prawie 20 lat przywracają do życia zabytkowy pałac z XVIII wieku w Jedlinie-Zdrój, w którym obecnie znajduje się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 roku także browar. Piwo warzone w Browarze Jedlinka jest regularnie wyróżniane nagrodami oraz doceniane przez konsumentów.

"Zainteresowania biznesowe" rodziny Leda ogniskują się wokół gastronomii, hotelarstwa oraz piwowarstwa, więc zakup cieszyńskiego browaru doskonale wpisze się na tę listę.

bDBdsFwe
bDBdsFwy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Aaaaaaaaa
2 miesiące temu
Oj co ten zywiec heineken w Polsce nie zamknął. Zal np. Browarow gdanskich.... heweliusz i kaper to byly piwa.... oczywiscie kiedy je robily browary gdańskie
kam1
2 miesiące temu
o ile grupa zywiec miala ten browar to szkoda uruchamiac .normalnie piwo musialo przejsc proces przez 3 tygognie, co niektore markowe piwa byly w basenach przez 2-4 miesiace.ta banda cwaniakow wypuszcza piwa po 5-6 dniach.dlaczego tak jak niemcy nie mamy ustawy o czystosci piwa?
Zonk
2 miesiące temu
Koncern wyciagnał z tradycyjnego warzenia browaru wszystkie soki i doprowadził do stanu zamknięcia po przez sprzedaż.Całe realia dzisiejszego prowadzenia biznesu dużych koncernów.....trzymam kciuki za sukces....
bDBdsFwz
bart
2 miesiące temu
Gdański browar też sprzedano grupie żywiec dziś już zabytkowy browar nie istnieje a na jego miejscu jest osiedle mieszkaniowe i dom handlowy.
derek
2 miesiące temu
super ,szkoda by bylo...
...
Następna strona