Notowania

Hodowcy drobiu protestują. Zablokowali drogę w Siewierzu

Droga krajowa nr 1 została punktualnie o 12 zablokowana przez hodowców drobiu. Producenci o godz. 15 mają zaplanowane spotkanie z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
Hodowcy drobiu zablokowali drogę krajową nr 1 w Siewierzu (woj. śląskie) (Fot: Iwona Dyba/farmer.pl)

"Protest jest wyrazem naszej bezsilności wobec sytuacji na rynku. Krzykiem do decydentów, żeby zaczęli odpracowywać swoje pensje i mandat wyborców" - piszą hodowcy na forach internetowych. Wpisy cytuje portal farmer.pl.

Spotkanie z ministrem zaplanowane jest na godzinę 15, ale już 3 godziny wcześniej hodowcy zdecydowali się zablokować trasę Siewierz-Częstochowa w województwie śląskim.

Producenci drobiu podkreślają, że sytuacja na rynku nigdy nie była tak dramatyczna jak teraz. Ceny są niskie jak nigdy dotąd, a koszty produkcji rosną. Za tuszkę z kurczaka można obecnie otrzymać 2,60-2,70 zł, podczas gdy koszty wytworzenia to 3,15-3,20 zł.

A2 i S8 to dopiero początek. Rolnicy planują coś większego

Skąd takie niskie ceny? Przede wszystkim przez import. Do Polski trafia tani drób z Tajlandii, Brazylii i Ukrainy. Zdaniem polskich hodowców nasz kraj nie broni się przed zalewem gorszych jakościowo produktów tak samo mocno, jak inne kraje europejskie.

Dziś wczesnym popołudniem protestujący mają zaplanowane spotkanie z ministrem Ardanowskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: protest, hodowcy drobiu, drób, gospodarka polska, rolnictwo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2018

OlekWidać, że rolnicy mają jaja.Przynajmniej w taki sposób okazują swoje niezadowolenie.A my będziemy cicho siedzieć, jak mysz pod miotłą i płacić haracze … Czytaj całość

19-12-2018

Wstyd mi za TargowicePELO wskie Manipulanci

19-12-2018

matuzalemWiadomo,rolnik na lewe L4 nie pójdzie.

Rozwiń komentarze (123)