Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

II Forum Wizja Rozwoju: Sto debat w kilkunastu blokach tematycznych

0
Podziel się:

Największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce, którego drugą edycję zaplanowano w Gdyni 24-25 czerwca, domyka swój program. Wiemy już, że znajdą się w nim najważniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia mające wpływ na teraźniejszość i przyszłość Polski.

II Forum Wizja Rozwoju: Sto debat w kilkunastu blokach tematycznych
(Materiały prasowe)

Forum zaprezentuje to, co jest najlepsze w polskiej gospodarce oraz przedstawi perspektywę rozwoju najnowszych technologii, wykorzystywanych przez rodzime firmy. Celem wydarzenia jest zebranie wybitnych ekspertów z poszczególnych dziedzin reprezentujących świat nauki i biznesu. Swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele ministerstw i instytucji państwowych. Lista nazwisk jest długa. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

Dyskusje panelowe uporządkowano w kilkanaście bloków tematycznych. Jednym z najciekawszych będą „Technologie przyszłości”, których eksperci poruszą m.in. tematy sztucznej inteligencji, najnowszych osiągnięć biotechnologii, robotyzacji czy rozwoju przemysłu kosmicznego.

- Od wielu lat w polskich laboratoriach realizowane są nowatorskie badania. Jesteśmy na bardzo wysokim poziomie, który stale jest niedoceniany. Na przykład, realizowane są prace nad stworzeniem sztucznych narządów. W razie sukcesu tego projektu, będzie on osiągnięciem na miarę kolejnych wieków – twierdzi Prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju Andrzej Michalak.

Smogiem, kryzysami w energetyce, ale również pozyskiwaniem energii z wiatru i słońca i innymi zagadnieniami przeanalizują prelegenci bloku „Energetyka”. W ramach bloku „Transport” usłyszymy m.in. dyskusje o wizji nowoczesnej, autonomicznej komunikacji miejskiej, oraz ekomobliności. Niezwykle interesująco zapowiada się blok zatytułowany „Bezpieczeństwo kraju – rozwój gospodarczy”, którego paneliści podejmą tematy m.in. modernizacji polskiej armii i przyjrzą się wpływowi cyberbezpieczeństwa na rozwój gospodarki kraju.

Źródłami finasowania gospodarki i uszczelnieniem wpływów do budżetu państwa zajmie się blok „Finanse w gospodarce”. Równie ważne rozmowy podjęte zostaną podczas bloku „Inwestycje”, specjaliści przeanalizują najnowsze projekty, m.in Baltic Pipe i planowane inwestycje w Polsce Wschodniej. Zainteresowanie wśród gości Forum wywołuje również „Rolnictwo”, którego prelegenci zamierzają omówić perspektywy rozwoju gospodarstw ekologicznych w Polsce oraz zastanowić się nad wpływem branży na zrównoważony rozwój kraju.

Nie tylko gdyński adres Forum sprawia, że jednym z najważniejszych bloków będzie „Gospodarka morska” i problemy z jej obszaru: gazoporty, naftoporty, transport morski i kierunki rozwoju przemysły stoczniowego. Równie interesująco zapowiada się blok „Zdrowie” dedykowany, podczas tegorocznej edycji, m.in. szpitalom powiatowym, kierunkom rozwoju farmacji oraz odpowiedzi na pytanie, czy w Polsce istnieje alternatywa powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Forum poświęca dużo uwagi programom społecznym. Eksperci tego bloku zajmą się m.in. programami takimi jak Dobry Start czy Karta Dużej Rodziny oraz ich szansom na pobudzenie rodzimej gospodarki. Paneliści zastanowią się nad perspektywą zdynamizowania programu Mieszkanie+, podwyżkami emerytur, dodatkami dla kombatantów oraz poprawą jakości życia seniorów. Korespondują z tym bloki: „Spawy społeczne” oraz „Srebrna gospodarka” poświęcony m.in. wykorzystaniu potencjału osób starszych, ich zdrowiem, udziałem w rynku turystycznym i konsumpcji. Osobnym blokiem będzie „CSR w gospodarce”.

Nie zabraknie tematów składających się na blok „Badania i rozwój”. Właściwe miejsce podczas Forum zajmie blok „Prawo w gospodarce”. Będzie również „Kultura i sztuka”, która proponuje takie zagadnienia jak m.in.: nowoczesne muzealnictwo czy korzyści dla polskiej gospodarki wynikające z finansowania kinematografii.

Dyskusjom panelowym towarzyszyć będzie Hackathon, czyli maraton programowania. Uczestnicy zmierzą się z określonym przez organizatorów problemem.

II Forum Wizja Rozwoju jest największym wydarzeniem gospodarczym w północnej Polsce. Odbędzie się w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej w dniach 24-25 czerwca 2019 r. W harmonogramie znalazło się sto debat upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości.

Partnerami merytorycznymi Forum jest już dziesięć ministerstw: Cyfryzacji, Finansów, Infrastruktury, Inwestycji i Rozwoju, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Obrony Narodowej, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przedsiębiorczości i Technologii, Zdrowia. Grono to powiększa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Małgorzata Zwiercan. Mecenasem Forum jest PKN ORLEN. Partnerzy strategiczni to Bank Gospodarstwa Krajowego, KGHM Polska Miedź S.A. i LOTOS S.A. Partnerami głównymi Forum są Totalizator Sportowy Sp. z o.o. i Fundacja KGHM Polska Miedź, Partnerem+ Bank PKO BP, a partnerami kolejowymi PKP S.A. oraz POLREGIO Sp. z o.o. Pozostali partnerzy to: DGT Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)