Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|

Intermarche odpowiada ws. sklepów obchodzących zakaz handlu za pomocą "klubu czytelnika"

34
Podziel się:

Od kilku dni internet obiega informacja o tym, że niektóre sklepy sieci Intermarche zamieniają się w kluby czytelnika, by móc pozostawać otwarte w niedziele niehandlowe. Zapytaliśmy Grupę Muszkieterów, zarządzającą marką i siecią Intermarche, czy jest to oficjalna polityka. "Grupa nie ingeruje w decyzje przedsiębiorców" - wyjaśnia spółka.

Intermarche odpowiada ws. sklepów obchodzących zakaz handlu za pomocą "klubu czytelnika"
Intermarche (Adobe Stock, pixarno)

Najpierw głośno było o sklepie Intermarche, który zamienił się w dworzec autobusowy. Następnie sieć obiegła informacja o tym, że w kilku miastach placówki sieci będą od teraz także klubami czytelnika. W obu przypadkach sklepy te będą mogły pozostawać, dzięki takiemu zabiegowi, otwarte w niedziele niehandlowe po tym, jak od lutego w życie weszło uszczelnienie zakazu handlu.

Sklepy jako kluby czytelnika i dworce autobusowe

Nie było jednak jasne, czy inne sklepy sieci pójdą tym samym tropem. Zapytaliśmy więc Grupę Muszkieterów, spółkę zarządzającą franczyzami i marką Intermarche, czy zamienianie sklepów w kluby czytelnika lub dworce autobusowe jest oficjalną linią grupy, a jeśli nie, to jaki ma ona stosunek do takich działań, obchodzących zakaz handlu.

W odpowiedzi grupa podkreśliła, że supermarkety sieci "prowadzą polscy, niezależni przedsiębiorcy", którzy mają "bezpośredni wpływ na kierowanie swoim przedsiębiorstwem". "Niezależność ta dotyczy również komplementarnych usług, na których wprowadzenie decydują się właściciele. Grupa Muszkieterów nie ingeruje w decyzje przedsiębiorców, a celem Intermarché jest rozwój szyldu z poszanowaniem prawa właścicieli supermarketów do decydowania o ich spółce" - wskazuje grupa.

Zobacz także: Zakaz handlu uszczelniony. Na co pozwala nowa ustawa? "Sama idea wydaje się być nie ma miejscu"

W oświadczeniu Muszkieterowie zaznaczają, że zarówno przypadek z Cieszyna, gdzie sklep stał się też dworcem autobusowym, jak i z kilku miast, gdzie placówki stały się klubami czytelnika, to były indywidualne decyzje przedsiębiorców prowadzących sklepy w modelu franczyzowym. "Każdy przypadek rozszerzania przez sklepy Intermarché zakresu usług dla lokalnej społeczności stanowi przejaw decyzyjności ich właścicieli oraz prawidłowego rozeznania potrzeb mieszkańców danego miasta i okolic" - dodaje sieć.

Grupa przypomina też, że każdy sklep z sieci to odrębna spółka kapitałowa, a grupa odpowiada za rozwój sieci i "stwarza warunki rozwoju dla tych spółek i ich włąścicieli".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
123
2 lata temu
liczy się tylko i wyłącznie zarobek , handlowcy są paskudni i nie mają skruchy do odpoczynku innych ludzi z rodziną, są materialistami do usranej śmierci
Sklepikarze p...
2 lata temu
Uszczelnić przepis o zakazie Handlu w niedziele i bezwzględnie wykluczyć wszystkie sieci Handlowe z korzystania z jakichkolwiek usępstw! mają sie podporządkować i zastosować do POLSKIEGO PRAWA ! francuzi niszczą bezwzględnie obcą konkurencję na swoim rynku a my wszyskim WIR KOMEN ! Popaczcie ile jest jeszcze Małych rodziinych sklepików ,ich po prostu już nie ma a kto zmienił i zapewnił ze nie brakowało towarów spożywczych i nie tylko w czsach transformacji to przecież nasi polscy kupcy uchronili nas przed głodem !
proszę o popa...
2 lata temu
TO po prostu kłamstwo! co franczyzobiorca ma do powiedzenia jezeli dostał Obiekt ,jwyposarzenie i towar, jest tylko zwykłym pracownikiem w Intermarche na prawach kierownika sklepu? TO pomysł szefów Sieci intermarsze ! Niech podporzdkują się do Polskiego prawa .A jeżeli sprzedaż to prosze niech kierownik danego Intermarsze zatrudni swoją rodzinę przecież prawo mu na to pozwala . Tak czynią z wielką determinacją małe sklepy , by móc się utrzymać na powierzchni egzystencji ! Prosze w sposób jasny wyłaczyć wszystkie wyjątki z Ustawy o zakazie HANDLU W NIEDZIELĘ pozostawić tylko wolność własćicielom małych osiedlowych sklepów co do decyzji czy będą pracować w niedziele niehandlowe czy nie . Tak czyni to cała Zachodnia Europa sznując małych sklepikarz i broniąc również własnego rynku!!!
zniesmaczony ...
2 lata temu
czy łamanie prawa przez Intermarsze przez nielegalny handel stosując fikcyjne i irracjonalne argumenty "czytelnie - Przystanki " będzie w jakiś sposób sprawdzone przez PIP . To co wyczyniają Sieci szczególnie Sieć Intermarsze to plucie w twarz Naszemu Rządowi !ALE JEST JESZCZE jedno nadurzycie jeżeli Psełdo Czytelnia to w takiej placówce powina być odebrana koncesja na sprzedaż alkoholu !!!! bo tedno drugiemu zaprzecza a wogóle to wszysto wielka ściema Sieci Intermarsze ! A miało być tak dobrze w kierunku małych rodzinnych sklepów by podnieśc ich rentownośc !
Lider
2 lata temu
Ci przedsiębiorcy robią to tylko z troski o klientów co by niczego nie zabrakło żeby nikt nie był głodny
...
Następna strona