Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Jacek Sasin o aferze związanej ze spółką Nitro-Chem. "Dwa słowa prawdy"

373
Podziel się:

Podczas posiedzenia Sejmu Jacek Sasin, szef resortu aktywów państwowych, zabrał głos w sprawie Nitro-Chemu. - Dwa słowa prawdy - powiedział na początku swojego wystąpienia.

Jacek Sasin o aferze związanej ze spółką Nitro-Chem. "Dwa słowa prawdy"
Jacek Sasin w Sejmie mówił o aferze związanej z Nitro-Chemem (East News, Pawel Wodzynski)

- Dwa słowa prawdy. Państwowa spółka Nitro-Chem, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest w tej sprawie poszkodowana. Nawet dziennikarze TVN-u, wasza tuba propagandowa, to powiedzieli, że Nitro-Chem został tutaj oszukany - przekonywał Sasin.

"Wody czerwone"

Przypomnijmy, ze chodzi o reportaż "Wody czerwone", który pokazuje działania "mafii śmieciowej" i bezradność państwa w walce z tym procederem. Pokazano w nim kilka składowisk chemikaliów będących odpadami powstającymi na skutek produkcji trotylu.

TVN 24 i Radio Zet podały, że w miejscowości Rojków, około 30 km na wschód od centrum Warszawy na terenie zakładu zajmującego się recyklingiem rozpuszczalników porzucono setki ton niebezpiecznych odpadów, "między innymi z produkcji trotylu, czym w Polsce zajmuje się wyłącznie państwowa spółka Nitro-Chem".

Śledztwo TVN24 doprowadziło dziennikarzy do państwowej spółki Nitro-Chem, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tylko ona zajmuje się produkcją trotylu, ściśle kontrolowaną i reglamentowaną przez państwo.

"To Nitro-Chem jest poszkodowany"

Sasin dodał, że to ta spółka zawarła umowę z firmą, która zawierała wszystkie certyfikaty, która dawała rękojmie prawidłowego zutylizowania tych odpadów. - To się działo w latach 2017-2019. Firma nie dopełniła warunków umowy - uzupełniał Sasin.

Szef aktywów państwowych zaatakował opozycję podczas swojego wystąpienia.

- Nitro-Chem był tą spółką, która to wykryła i zgłosiła ten proceder do właściwych służb, że spółka nie wywiązała się z umowy. Proszę nie kłamać. To nie Nitro-Chem jest trucicielem. To firmy, którym wy dawaliście certyfikaty, którym wy pomagaliście wejść na rynek - grzmiał Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(373)
tak
4 tyg. temu
Najpierw niech wyjaśni Sasin aferę kopertową
pora !
4 tyg. temu
..Sasin..bedziesz miał czas na przemyślenia..w ramach resocjalizacji skazanych promowanej przez twojego kolegę v-ministra sprawiedliwości Jakiego..
Nipol
4 miesiące temu
Sasin i prawda??? Kuriozum!!! A'propos: to Sasin jeszcze nie siedzi za przewał 70 baniek???????
RJa
4 miesiące temu
Handlarz bronią też był oszustem, którego nie ukarano, więc chyba procedura puszczania przestępców wolno jest stosowana bez ograniczeń. Tylko uczciwi są ścigani
smutas
4 miesiące temu
Wyjątkowo z Sasinem się zgadzam. W czasie półgodzinnego przemówienia padły tylko dwa słowa prawdy.
...
Następna strona