Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Sierpień
|
Materiał powstał we współpracy z realme

Jakość za rozsądną cenę. realme coraz częściej wybierane przez Polaków

Podziel się:

Poszukiwanie wysokiej jakości w stosunku do przystępnej ceny jest mocno zakorzenione wśród klientów. Polacy są świadomymi konsumentami, znają się na sprzęcie. Myślę, że naszą siłą jest właśnie to, że potrafimy sprostać ich oczekiwaniom – mówi Łukasz Łyżwa z realme Polska. Dążymy te do tego, by dzięki marce realme każdy miał możliwość dostępu do sieci 5G, dlatego w naszym portfolio w 2022 roku znajdą się wyłącznie modele 5G - dodaje.

Jakość za rozsądną cenę. realme coraz częściej wybierane przez Polaków
Łukasz Łyżwa, szef sprzedaży realme Polska podczas premiery realme 8 5G (materiały partnera)

Maciej Sierpień: Marka realme jest w Polsce dostępna od roku. Jak oceniacie Państwo ten czas? Jak na smartfony realme zareagowali konsumenci?

Łukasz Łyżwa, Dyrektor Sprzedaży realme Polska: Ciężko wyobrazić sobie, że moglibyśmy wejść na rynek w trudniejszym momencie. Kwiecień zeszłego roku to czas rozwoju pandemii i początek całkowitego zamrożenia gospodarki. Zdecydowaliśmy się jednak odważyć i wykonać ten skok, o którym mówi nasze motto „Dare to Leap”. Postanowiliśmy, że nie ma na co czekać, bo jesteśmy marką obecną na całym świecie i chcieliśmy też zaistnieć w Polsce. Początki nie były łatwe. Mogliśmy pokazać się tylko w sieci, budując świadomość marki wśród klientów online, bez możliwości zobaczenia czy dotknięcia przez nich naszych produktów na żywo. Biorąc te czynniki pod uwagę, byliśmy naprawdę pozytywnie zaskoczeni odbiorem.

Klienci z entuzjazmem przyjęli informację, że realme w końcu weszło do Polski i że nasze produkty zaczęły być łatwo dostępne. A ci bardziej świadomi, stale poszukujący nowinek technologicznych, przyjęli nasze pojawienie się na polskim rynku ze szczególnym zaciekawieniem. To przełożyło się oczywiście na dobre wyniki sprzedażowe.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się w 2020 roku seria realme 7. Smartfony te były jednymi z najlepiej ocenianych, jeśli chodzi o tę półkę cenową.

Myślę, że wprowadzając serię 7, zaskoczyliśmy konkurencję i rynek w ogóle. Zwłaszcza modelem 7 Pro. Daliśmy klientom produkt o bardzo wysokiej jakości w stosunku do ceny. Urządzenia o takiej specyfikacji i w podobnej cenie nie było wówczas na rynku smartfonów. To przełożyło się na znakomity odbiór i sukces sprzedażowy. Uważam, że 2020 rok, a szczególnie jego końcówkę, możemy uznać za bardzo dobre.

Czy seria realme 8 oraz realme 8 Pro, która miała swoją premierę na początku kwietnia, ma szansę powtórzyć sukces "siódemki"?

W ofercie przedsprzedażowej te dwa modele osiągnęły jeszcze lepsze wyniki niż ich poprzednicy. To oczywiście zasługa również tego, że marka z każdym miesiącem staje się coraz bardziej znana i jej świadomość wśród klientów rośnie. Nie tylko nieco droższy realme 8 Pro, ale również realme 8 został bardzo dobrze odebrany. W porównaniu do poprzedniego modelu parametry tego telefonu znacząco wzrosły, ale cena została na tym samym poziomie. Odbiorcy to doceniają. Wreszcie zostały otwarte sklepy stacjonarne i z niecierpliwością czekamy na wyniki sprzedaży tej serii. Jestem przekonany, że naszymi "końmi pociągowymi" będzie nie tylko wspomniany wcześniej realme 7 Pro, ale od teraz również najnowsze modele z serii 8.

Czego oczekują dziś konsumenci od swoich telefonów?

Poszukiwanie wysokiej jakości w stosunku do przystępnej ceny jest mocno zakorzenione wśród nas, klientów. Polacy są świadomymi konsumentami, znają się na sprzęcie. Myślę, że naszą siłą jest właśnie to, że potrafimy sprostać ich oczekiwaniom. W modelu 8 Pro zastosowaliśmy rozwiązania, które są obecne także we flagowych modelach konkurencji, ale do tej pory klient płacił za nie kilka tysięcy zł. Poczwórny aparat z matrycą 108 MP, ekran AMOLED czy – zastosowane w smartfonie 7 Pro – ładowanie 65W to parametry dotychczas zarezerwowane dla urządzeń o zdecydowanie wyższych cenach. realme to przełom na polskim rynku. Dzięki nam klienci mogą doświadczyć najnowocześniejszych rozwiązań, pozostając przy średniej półce cenowej, która w naszym kraju jest najbardziej popularna.

Nikt nie lubi przepłacać

Właśnie. Każdy chciałby zapłacić jak najmniej, a otrzymać maksymalnie dobrą jakość. I to jest jak najbardziej naturalne. Wydaje mi się, że przez ten ponad już rok udowodniliśmy, że warto nam pod tym względem zaufać. Mamy wiele pozytywnych reakcji na nasz sprzęt od ekspertów branżowych, ale też sami klienci polecają nasze produkty. Jeśli ktoś mówi: "Kupiłem realme, używam i jestem bardzo zadowolony", to dla nas jest najlepsza reklama.

Dziś swoją premierę ma realme 8 5G. Czym wyróżnia się ten model?

Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście moduł umożliwiający połączenie z siecią 5G. Jednak tak samo jak w każdym innym naszym telefonie, pozostałe parametry również są bardzo konkurencyjne, jeśli chodzi o tę półkę cenową, a realme 8 5G będzie dostępny już od 999 zł. Ten model ma m.in. bardzo dużą baterię 5000 mAh. W dodatku – podobnie jak 8 Pro – jest bardzo smukły, lekki, znakomicie mieści się w dłoni, co sprawia, że łatwo się go używa. Myślę, że tym argumentem przekonamy klientów, którzy w końcu mogą przyjść do sklepów w galeriach handlowych i na żywo przekonać się, jak ten smartfon wygląda. Warto też powiedzieć o wyświetlaczu. Bo skoro mamy transfer danych 5G, to znaczy, że oferujemy ten model również graczom. Płynny wyświetlacz 90 Hz zapewnia sprawną i wygodną rozgrywkę.

Rozwój w Polsce sieci 5G będzie w niedalekiej przyszłości kluczowy dla rozwoju realme?

Zdradzę może małą tajemnicę: w naszym portfolio w 2022 roku znajdą się wyłącznie modele 5G. Rozwój sieci jest nieunikniony. Tak jak "zalało" nas 4G, tak samo będzie z 5G. Ta generacja daje ogromne możliwości. Nie tylko dla użytkownika smartfona, który lubi oglądać filmy na Netfliksie. Jestem pewny, że – gdy tylko wystartują przetargi na częstotliwości – operatorzy sieci komórkowych będą wręcz prześcigali się w kolejnych ofertach dla klientów. My chcemy uczestniczyć w tym już dziś. Dążymy do tego, by dzięki marce realme każdy miał możliwość dostępu do sieci 5G. Chcemy uniknąć sytuacji, w której pojawi się wyselekcjonowana grupa użytkowników, mogących sobie pozwolić na telefon za 3 tys. zł. Chcemy, żeby każdego było stać na uczestnictwo w rozwoju tej technologii, by każdy mógł czerpać z niej korzyści.

Dlaczego zatem rozwój sieci piątej generacji budzi aż tak wiele emocji?

Większość tego, co jest nowe, jeszcze nie do końca poznane, budzi w społeczeństwie pewne obawy. To jak najbardziej normalna sytuacja. Dwa lata temu powstała Biała Księga Ministerstwa Cyfryzacji dotycząca 5G. Tam zawarte są wszystkie informacje dotyczące ewentualnej szkodliwości sieci, bo pewnie tego większość z nas się obawia. Eksperci z Instytutu Łączności rozwiewają wszelkie wątpliwości. Jeśli będziemy prowadzić edukację na ten temat, to jestem przekonany, że te emocje i obawy będą coraz mniejsze. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto bez znajomości wyników badań naukowych czy analiz zechce wygłosić kontrowersyjną tezę. Myślę jednak, że to kwestia chwili, gdy przekonamy się, że sieć 5G nam nie zagraża i zaczniemy w pełni wykorzystywać jej ogromne zalety.

realme współpracuje z największymi operatorami, w tym m.in. z Plusem, który mocno zaangażował się w rozwój 5G w Polsce. Czy te partnerstwa będą miały znaczenie w Państwa dążeniu do popularyzacji sieci?

Dla rozwoju sieci kluczowi są operatorzy. To oni ją wdrażają i informują o jej zaletach społeczeństwo. My jako producent sprzętu jesteśmy bezpośrednim ich partnerem. Na ten moment współpracujemy już z trzema kluczowymi sieciami komórkowymi – Plus, Play oraz T-mobile, które posiadają nasze produkty w swojej ofercie.  Jesteśmy także w trakcie rozmów z Orange, które mam nadzieję, już niedługo zakończą się sukcesem i nawiązaniem kolejnego partnerstwa. Chcemy aktywnie uczestniczyć w promocji sieci 5G, aby przez to stać się jej liderem wśród producentów telefonów komórkowych w Polsce.

Jakie inne cele stawia przed sobą marka na najbliższe miesiące?

Pracy jest mnóstwo. Mamy sporo projektów, które wkraczają w fazę końcową. Po pierwsze to, o czym już wspomniałem, czyli współpraca z operatorami. Moim celem jest, aby nasze produkty, zarówno 4G, jak i 5G, były już niedługo dostępne we wszystkich największych sieciach. I mam na myśli nie tylko telefony, ale również pozostałe sprzęty z naszego portfolio. Bo realme to nie tylko smartfony, lecz także inteligentne zegarki, słuchawki bezprzewodowe czy urządzenia z kategorii smart home. Do inteligentnej wagi, żarówki i kamery prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale dołączy nasz pierwszy autonomiczny odkurzacz. To wszystko łączy się z rozwojem 5G i naszych relacji z partnerami i dystrybutorami. Podsumowując, jeśli wszystkie nasze plany uda się zrealizować to również ten rok upłynie nam pod znakiem wzrostu sprzedaży i ogólnego rozwoju marki w Polsce.

Materiał powstał we współpracy z realme.

Materiał powstał we współpracy z realme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl