Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Karpacz - centrum debaty o przyszłości przemysłu

0
Podziel się:

IV Forum Przemysłowe, które odbędzie się już w połowie grudnia (12-14) w Karpaczu, będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna czy bezpieczeństwo energetyczne.

Karpacz - centrum debaty o przyszłości przemysłu
(Materiały prasowe)

W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? Jak wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu, wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy? Jakich rozwiązań potrzeba, by skutecznie wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle? Wreszcie, jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny we współpracy z biznesem? Odpowiedzi na te i wiele innych, ważnych dla gospodarki pytań, będą poszukiwać przedstawiciele rządu, największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Po raz czwarty, organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich Forum Przemysłowe będzie gościć w Centrum Konferencyjnym Hotel Gołębiewski.

Do Karpacza przyjedzie ponad siedmiuset gości polskich i zagranicznych, a poszczególne punkty programu będą relacjonowane przez najważniejsze polskie media. Podczas forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych, a cały program został uporządkowany tematycznie w ramach kilku ścieżek: inwestycje, społeczeństwo, gospodarka, innowacje, infrastruktura. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m. in. wicepremier Jarosław Gowin, a także minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych . W Karpaczu nie może zabraknąć reprezentantów spółek Skarbu Państwa, wśród których pojawią się Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia S.A. i Dariusz Kuś, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A., a także samorządowców, z Cezarym Przybylskim, marszałkiem województwa dolnośląskiego na czele.

Od kilku lat jesteśmy świadkami tzw. czwartej rewolucji przemysłowej. Termin Przemysł 4.0. oznacza robotyzację, powszechne wykorzystanie internetu rzeczy, poszukiwanie coraz to nowszych obszarów wykorzystywania potencjału sztucznej inteligencji oraz automatyzację i informatyzację produkcji. Jest też kierunkiem działań dużych, globalnych firm zabiegających o zwiększenie wydajności, a tym samym zdobycie przewagi nad konkurencją. O tym, jak szybko adaptować nowe technologie i wdrażać je w życie będzie mówił m.in. Zsigmond Perenyi, minister innowacji i technologii Węgier. Nie można jednak mówić o rozwoju przemysłu bez zapewnienia dostępności terytorialnej. To, że transport ma być dostępny i bezpieczny, a jednocześnie efektywny i zrównoważony, jest oczywistym postulatem. O tym, jak i w co inwestować, by infrastruktura transportowa spełniała wszystkie te kryteria będą rozmawiać m. in. Darko Barisic, członek zarządu Kolei Chorwackich i Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wśród przedstawicieli przemysłu pojawią się m. in. Mathias Eisert, prezes zarządu Polish Agro Sp. z o.o., Ireneusz Bartnikowski, prezes zarządu Solgaz Sp. z .oo. i Jacek Kopacz, wiceprezes zarządu Supra Brokers S.A. Wszystkie wydarzenia organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich, a więc także i Forum Przemysłowe, mają wkomponowany w agendę silny komponent związany z ochroną zdrowia. Analizowane są czynniki i mechanizmy, które nań wpływają oraz sposoby poprawy działania systemu. O tym w Karpaczu będą mówić m. in. Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny i Zbigniew Terek, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)