Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

KAS jak komornik. Zajmie firmowy sprzęt

37
Podziel się:

Zmiany wprowadzane za pośrednictwem Polskiego Ładu mają dać kontrolerom skarbowym podobne uprawnienia do komorniczych. Będą mogli na 96 godzin zająć sprzęt firmy.

KAS jak komornik. Zajmie firmowy sprzęt
KAS nabierze nowych uprawnień. (KAS, KAS)
bEJaTcVx

Naczelnik urzędu uzyska tymczasowe prawo rozporządzania ruchomościami zadłużonego podatnika - donosi "Puls Biznesu". W praktyce oznacza to, że KAS będzie mogła, jak komornik, zarekwirować sprzęt firmowy.

Wystarczy, że w stosunku do kontrolowanego przez KAS podatnika jest prowadzona egzekucja administracyjna, by zatrzymać ruchomości na 96 godzin.

Zobacz także: Wyłudzenia VAT na puste faktury. Słabo radzimy sobie z odzyskiwaniem pieniędzy
bEJaTcVz

Ten czas będzie trzeba wykorzystać na weryfikację, czy zadłużenie faktycznie istnieje i w jakiej wysokości. Jeśli ten fakt zostanie potwierdzony zajęcie tymczasowe zamieni się w egzekucyjne - wyjaśnia dziennik.

Kłopot w tym, że podatnik nie będzie mógł uchronić ruchomości przed tymczasowym zajęciem. Przepisy nie obejmują bowiem odwołania.

Jest jednak jeszcze jeden warunek, aby KAS mogła podjąć te kroki - kwota zadłużenia przekraczać musi łącznie 10 tys. zł. Jak zauważają eksperci, nie jest to wysoka kwota.

bEJaTcVF

- Ta kwota wydaje się stosunkowo mała i można spodziewać się zbyt częstego stosowania nowego uprawnienia. Na dodatek projektodawca zastrzega, że zajęciu mają nie podlegać ruchomości o wartości znacznie przekraczającej kwotę potrzebną do zaspokojenia zaspokojenia egzekwowanej należności, ale nie określa definicji pojęcia "znacznie" – komentuje dla "Pulsu Biznesu" Jarosław Ziobrowski, adwokat, partner w kancelarii Kurpisz i Ziobrowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJaTcWa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
jan-49
2 miesiące temu
ciekawe kiedy ci pajace w czarnych kieckach dostana takie uprawnienia beda chodzic po domach i sprawdzac kto ile dal na kace a jak nie to kara musi byc
Krzysztof Kor...
2 miesiące temu
Wysokość kwoty sama w sobie dowodzi, że żyjemy w państwie terroryzującym wyniszczoną z całą bezwzględnością, byłą klasę średnią! Polską rządzą szajki polityczne, na usługach obcych nacji!
$$$
2 miesiące temu
Na Białorusi jest więcej wolności jak w krajach Europy zachodniej , tam jeszcze korporacje i Banki nie położyli SWOICH ŁAP na wszystkim DLA TEGO CHCĄ WPROWADZIĆ "DEMOKRACJĘ" .
bEJaTcWb
1234be
2 miesiące temu
Polska jako światowe mocarstwo ma już więc 7 służb specjalnych. W USA mają 3 - CIA, FBI, Secret Service, ale to mały kraj. Koszt utrzymania tych naszych służb to miliardy złotych. Naród tak chciał.
Durny Kraik
2 miesiące temu
Państwo opresyjne w rozkwicie. Sprzątanie po pis potrwa dekady.
...
Następna strona