Notowania

wiadomości
12.03.2019 20:37

Katastrofa Boeinga. PLL LOT zawiesił loty maszyn 737 MAX

Po tym, jak kolejne kraje zabroniły latania tymi maszynami w swojej przestrzeni powietrznej, LOT wycofał je z użytkowania. A Urząd Lotnictwa Cywilnego zakazał lotów nad Polską wszystkich samolotów z serii 737-8 MAX i Boeing 737-9 MAX.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Boeingi 737 MAX mają zakaz poruszania się w polskiej przestrzeni powietrznej. (Fot: STANISLAW KOWALCZUK)

Decyzja LOT i ULC będzie obowiązywać do odwołania. Jak powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik przewoźnika Adrian Kubicki, pasażerowie nie powinni odczuć skutków tej decyzji.

- Połączenia w miarę dostępności floty będą realizowane innymi typami samolotów. Będziemy informować o ewentualnych zmianach w rozkładzie - uspokoił Kubicki.

Zadeklarował też, że możliwe są tylko przejściowe utrudnienia.

Obejrzyj też: Katastrofa samolotu w Etiopii

Kilka gdzin po decyzji LOT, EASA zdecydowała, że zawiesza wszystkie loty komercyjne tymi maszynami w przestrzeni powietrznej Europy. Dotyczy to również operatorów z krajów trzecich i lotów do, z i w obrębie Unii Europejskiej.

Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej również utrzyma zakaz do momentu odwołania.

Jak już pisalismy, Niemcy, Irlandia i Francja również we wtorek zakazały używania 737 MAX 8 firmy Boeing w swojej przestrzeni powietrznej.

Wcześniej decyzję o zakazie podjęły już Wielka Brytania, Norwegia, Australia, Malezja, Singapur i Oman. Tłumaczyły, że jest to podyktowane już drugą katastrofą Boeinga 737 MAX w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Boeing wydał też oświadczenie, w którym stwierdza, iż rozumie tę decyzję.

Polski Urząd Lotnictwa Cywilnego we wtorek po 17:30 podjął identyczna decyzję jak jak inne urzędy lotnicze w Europie i na świecie.

Jak już informowaliśmy, po katastrofie Boeing zmienia oprogramowanie samolotów 737 Max 8 i Max 9. Wymusiła to amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa. Dotyczy to również floty PLL LOT.

- Zmiany będą dotyczyły automatycznego systemu, który reaguje w przypadku stwierdzenia podejrzenia zjawiska przeciągnięcia w czasie lotu - mówił money.pl Adrian Kubicki, rzecznik spółki PLL LOT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, katastrofa boeinga
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2019

MarkoA jednak? A tak twardo przekonywali, ze nie uziemią ich bo sa w należytym porządku technicznym.A prawda jest taka ze maja ich 5 i nie maja ich czym … Czytaj całość

12-03-2019

UrwisA rano w tv mówił że nie ma podstaw do zawieszenia ich. To co się stało w kilka godzin?

12-03-2019

latawieca tak krzyczeli z LOTu że nie zawieszą:-) Prezes chyba jest niezrównoważony z lekka.... co wyszło po strajku pracowników Lotu i po posiedzeniach … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (148)