Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Katastrofa Boeinga. PLL LOT zawiesił loty maszyn 737 MAX

148
Podziel się

Po tym, jak kolejne kraje zabroniły latania tymi maszynami w swojej przestrzeni powietrznej, LOT wycofał je z użytkowania. A Urząd Lotnictwa Cywilnego zakazał lotów nad Polską wszystkich samolotów z serii 737-8 MAX i Boeing 737-9 MAX.

Boeingi 737 MAX mają zakaz poruszania się w polskiej przestrzeni powietrznej.
Boeingi 737 MAX mają zakaz poruszania się w polskiej przestrzeni powietrznej. (East News, STANISLAW KOWALCZUK)
bDnasFNh

Decyzja LOT i ULC będzie obowiązywać do odwołania. Jak powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik przewoźnika Adrian Kubicki, pasażerowie nie powinni odczuć skutków tej decyzji.

- Połączenia w miarę dostępności floty będą realizowane innymi typami samolotów. Będziemy informować o ewentualnych zmianach w rozkładzie - uspokoił Kubicki.

bDnasFNj

Zadeklarował też, że możliwe są tylko przejściowe utrudnienia.

Zobacz także: Obejrzyj też: Katastrofa samolotu w Etiopii

Kilka gdzin po decyzji LOT, EASA zdecydowała, że zawiesza wszystkie loty komercyjne tymi maszynami w przestrzeni powietrznej Europy. Dotyczy to również operatorów z krajów trzecich i lotów do, z i w obrębie Unii Europejskiej.

bDnasFNp

Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej również utrzyma zakaz do momentu odwołania.

Jak już pisalismy, Niemcy, Irlandia i Francja również we wtorek zakazały używania 737 MAX 8 firmy Boeing w swojej przestrzeni powietrznej.

Wcześniej decyzję o zakazie podjęły już Wielka Brytania, Norwegia, Australia, Malezja, Singapur i Oman. Tłumaczyły, że jest to podyktowane już drugą katastrofą Boeinga 737 MAX w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Boeing wydał też oświadczenie, w którym stwierdza, iż rozumie tę decyzję.

Polski Urząd Lotnictwa Cywilnego we wtorek po 17:30 podjął identyczna decyzję jak jak inne urzędy lotnicze w Europie i na świecie.

bDnasFNq

Jak już informowaliśmy, po katastrofie Boeing zmienia oprogramowanie samolotów 737 Max 8 i Max 9. Wymusiła to amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa. Dotyczy to również floty PLL LOT.

- Zmiany będą dotyczyły automatycznego systemu, który reaguje w przypadku stwierdzenia podejrzenia zjawiska przeciągnięcia w czasie lotu - mówił money.pl Adrian Kubicki, rzecznik spółki PLL LOT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnasFNr
bDnasFNK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(148)
Marko
2 lata temu
A jednak? A tak twardo przekonywali, ze nie uziemią ich bo sa w należytym porządku technicznym.A prawda jest taka ze maja ich 5 i nie maja ich czym zastąpić.
Urwis
2 lata temu
A rano w tv mówił że nie ma podstaw do zawieszenia ich. To co się stało w kilka godzin?
latawiec
2 lata temu
a tak krzyczeli z LOTu że nie zawieszą:-) Prezes chyba jest niezrównoważony z lekka.... co wyszło po strajku pracowników Lotu i po posiedzeniach zarządu lotniska Modlin...kłapie gębą jak cały Pis:-)
bDnasFNL
GULU
2 lata temu
Amerykański BUBEL. Dopiero jak zginęło 400 ludzi to stwierdzili,że wypuścili bubla. A niech ich szlag trafi
bodex
2 lata temu
a takie ładne - amerykanckie
...
Następna strona