Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM włącza się do walki z wirusem. Wyprodukuje środki dezynfekujące dla szpitali, urzędów i firm

Kolejna firma państwowa została wysłana na front walki z koronawirusem. Infrastruktura spółki Nitroerg, która należy do grupy kapitałowej KGHM, zostanie wykorzystana do produkcji środków dezynfekujących. Zostaną one przekazane szpitalom, urzędom i firmom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zapasy środków dezynfekujących kurczą się w niepokojącym tempie (Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)

Dzięki tak zwanej szybkiej ścieżce w zakresie konsultacji i rozpoczęciu procedury uzyskiwania zgody Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Grupa KGHM ma szansę w najbliższych dwóch tygodniach produkować do 20 ton środków bioczynnych na dobę, które trafią do polskich szpitali, urzędów i firm – informuje PAP.

To nie jedyne działanie, jakie grupa kapitałowa KGHM podjęła w ostatnim czasie w związku z sytuacją dotyczącą koronawirusa SARS CoV-2. Wprowadzono specjalne procedury dla pracowników. 10 tys. maseczek p2 trafiło do władz województwa dolnośląskiego i Ministerstwa Zdrowia. Do dyspozycji Starostwa Powiatowego w Głogowie oddano budynek, który może być wykorzystany dla celów kwarantanny. Firma jest gotowa także do przekazania niektórych budynków uzdrowiskowych do podobnych celów, wskazano również.

Dodatkowo jedna ze spółek grupy kapitałowej KGHM ma możliwość sprawdzania na swoich maszynach testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2.

Pasażerowie z Chin na warszawskim Okęciu.
Koronawirus. Polacy pytają o maski. "Widać większe zapotrzebowanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, kghm, maseczki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

OLINasi Polscy kierowcy tirów w świecie , nie mają dostępu do środków ochrony i DEZYNFEKCJI!!!!!!!!!!!!!! Pracodawcy nie zadbali o kierowców z … Czytaj całość

13-03-2020

rolnikKGHM niech najpierw zastosuje się do zaleceń epidemiologicznych ministra. na każdej bramie każą dmuchać w alkomat... dzisiaj kolega o 5:30 dmuchał … Czytaj całość

13-03-2020

bdbNareszcie ktoś ruszył głową w KGHM i Orlenie we właściwą stronę!

Rozwiń komentarze (16)