Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kolej. Wagony PKP wysprząta 350 więźniów

17
Podziel się

350 więźniów z 17 więzień zadba o czystość wagonów PKP. Odpowiednią umowę podpisali w czwartek dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński oraz prezes zarządu Wars SA Artur Kowalczyk.

350 więźniów zadba o czystość wagonów PKP.
350 więźniów zadba o czystość wagonów PKP. (123RF)
bEqIugzp

Odbywający karę w więzieniach znajdą zatrudnienie przy sprzątaniu wagonów w ramach programu "Praca dla więźniów" - informuje PAP. Pilotaż rozpoczął się kilka miesięcy temu. W jego ramach kilkunastu więźniów już sprząta wagony pociągów.

Program spodobał się na tyle, że obie strony zdecydowały się na rozszerzenie współpracy. Docelowo zatrudnionych ma być 350 osób w 12 jednostkach.

- To jest społeczna odpowiedzialność biznesu. W ramach tego programu resocjalizujemy i pomagamy w jednostkach samorządu terytorialnego. Teraz będziemy rozwijali tę działalność razem ze spółką Wars. Moją intencją jest, aby 17 proc. osadzonych, którzy jeszcze nie pracują, jak najszybciej znalazło zatrudnienie - wskazał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, cytowany przez PAP.

bEqIugzr
Zobacz także: Zobacz też: Sytuacja w więziennictwie. "Zamkneliście mnie? To teraz mi dajcie"

Z jego zdaniem zgodził się gen. Kitliński. Wskazał on, że program "Praca dla więźniów" pomaga się odnaleźć osobom, które kiedyś popełniły przestępstwa. Ułatwi im to powrót do społeczeństwa, który nastąpi po opuszczeniu murów więziennych.

bEqIugzx

W ramach programu "Praca dla więźniów", przebywający w więzieniach są zatrudniani w branżach takich jak: meblarska, metalowo-ślusarska, spawalnicza, stolarka, spożywcza, papierowa, muzyczna i elektryczna. Służba Więzienna od kilku lat współpracuje z Pocztą Polską, która zatrudnia prawie 500 skazanych.

- Chciałbym podziękować wszystkim pracodawcom w Polsce, którzy zdecydowali się zatrudniać osoby skazane, osadzone w jednostkach penitencjarnych. Jest to działalność prospołeczna - ocenił Wójcik.

Program "Praca dla więźniów" ma docelowo aktywizować osoby skazane za lekkie przestępstwa.

bEqIugzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqIugzS
KOMENTARZE
(17)
Ruda
rok temu
Pooowaliłooo was do reszty 😂😂 pozdrawiam wszystkich warsiarzy 😂 czekam tylko na jaką ś nowinke o kradzieży albo czegoś gorszego
brawo
rok temu
handel proszkiem ruszy z kopyta:)))
piotr
rok temu
Niech zarabiają na swoje życie za kratami nie na potem , wszystko mają za darmo , ja za TV w szpitalu muszę płacić oni za kratami nie , opieka lekarska , prąd , woda , śmieci wszystko gratis , też bym tak chciał
bEqIugzT
Kuba Zając
rok temu
Najgłupszy pomysł o jakim słyszałem. Obniżenie komfortu i jakości usług poza tym psucie rynku pracy. Wycofajcie się z tego jak najszybciej. Praca im się nie należy. Mogę dopłacać 20 groszy więcej miesięcznie żeby tylko ich tam nie widzieć.
Pomorzanin
rok temu
Super. Tylko co z tymi biednymi ludźmi którym pracę zabiorą.