Notowania

dymisja
28.06.2019 15:53

Kolejna zmiana w Ministerstwie Finansów. Paweł Cybulski odchodzi ze stanowiska

To już trzecia zmiana w kierownictwie Ministerstwa Finansów w ostatnich tygodniach. Po wymianie Teresy Czerwińskiej na Mariana Banasia z fotelem wiceministra pożegnał się Filip Świtała. Teraz do tego grona dołącza Paweł Cybulski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mf.gov.pl)
Paweł Cybulski odchodzi z Ministerstwa Finansów. Pokieruje Krajową Szkołą Skarbowości (Fot: Minsiterstwo Finansów)

"Dotychczasowy wiceminister finansów Paweł Cybulski pokieruje Krajową Szkołą Skarbowości. Nowe stanowisko obejmie w najbliższy poniedziałek" - poinformował na Twitterze rzecznik Ministerstwa Finansów Paweł Jurek. Jak dodał w odpowiedzi na pytanie wicenaczelnego money.pl Sebastiana Ogórka, Cybulski opuszcza ministerstwo, ale nie resort. Krajowa Szkoła Skarbowości wchodzi bowiem w jego skład.

Dymisja Cybulskiego jest kolejną w ostatnim czasie w kierownictwie Minsterstwa Finansów. Po tym jak prezydent odwołał ze stanowiska Teresę Czerwińską i powołał w to miejsce jej dotychczasowego zastępcę Mariana Banasia, stanowisko stracił wiceminister Filip Świtała. Do tego na stanowisko szefa KAS powołany został Piotr Walczak.

Filip Świtała przestał być wiceministrem finansów
Wiceminister finansów Filip Świtała odchodzi z resortu

Paweł Cybulski w Ministerstwie Finansów pracował od kwietnia 2017 r. Był m.in. zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej Wcześniej dwukrotnie kierował Izbą Skarbową w Warszawie.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2019

olkakazdy szanujący sie ekonomista wie, że zadłużamy sie na potege dla widzimisie Kaczyńskiiego, bo ten sprzeda własny kraj byle nie stracić władzy

28-06-2019

TheusWyskakują z MF jak szczurki z tonącej łajby. Mogliby tak się przełamać i powiedzieć prawdę "JAK JEST"

28-06-2019

oldboywieją pomału wieją..

Rozwiń komentarze (39)