Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Kolejne firmy z "wielkiej czwórki" opuszczają Rosję

Podziel się:

Firmy Deloitte oraz EY dołączyły do PwC i KPMG - postanowiły opuścić rosyjski rynek w reakcji na wojnę w Ukrainie. Tym samym żadna z firm "wielkiej czwórki" nie została już w Rosji.

Kolejne firmy z "wielkiej czwórki" opuszczają Rosję
PwC, EY i KPMG wychodzą z Rosji (Adobe Stock, Tiberius Gracchus)

Jak informowaliśmy w poniedziałek rano, PwC, jedna z największych na świecie firm konsultingowo-audytorskich, zareagowała na agresję Moskwy na Ukrainę i postanowiła opuścić rosyjski rynek. Bob Moritz, prezes sieci PwC, przekazał, że w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę firma zdecydowała, że w tych okolicznościach PwC nie powinno mieć firmy członkowskiej w Rosji i w efekcie PwC Rosja opuści sieć.

Taką samą decyzję podjęły dwie inne firmy z tzw. "wielkiej czwórki" globalnych przedsiębiorstw zajmujących się audytem - KPMG i EY. Następnie dołączyłdo nich Deloitte.

Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"

Kolejne firmy z "wielkiej czwórki" opuszczają Rosję

W poniedziałkowym oświadczeniu firma EY stwierdziła, że inwazja Rosji na Ukrainę jest "szokująca i odrażająca". Rosyjskie biuro EY zostanie wkrótce prawnie wydzielone, a EY nie będzie obsługiwać "klientów rządu rosyjskiego, przedsiębiorstw państwowych ani podmiotów i osób objętych sankcjami na całym świecie" - napisano.

"To bolesna decyzja, ponieważ mamy ponad 4700 kolegów w Rosji, którzy byli częścią naszej globalnej sieci przez ponad 30 lat i pracowali ramię w ramię z naszymi globalnymi, wschodnioeuropejskimi i ukraińskimi kolegami" - czytamy,

Rzecznik prasowy KPMG International powiedział z kolei:

Uważamy, że mamy obowiązek, wraz z innymi globalnymi firmami, zareagować na trwający atak militarny rządu rosyjskiego na Ukrainę. W związku z tym, nasze firmy z Rosji i Białorusi opuszczą sieć KPMG.

"Decyzja o opuszczeniu sieci w Rosji i na Białorusi była "niewiarygodnie trudna", ale jest "konsekwencją działań rządu rosyjskiego" - dodano w oświadczeniu.

KPMG ma ponad 4500 pracowników i partnerów w Rosji i na Białorusi, PwC - 3700, a EY - 4700.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl