Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja weryfikacyjna. Decyzja ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 46a i ul. Rakowieckiej 33 uchylona

Komisja weryfikacja podważyła decyzję prezydenta m.st. Warszawy ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 46a i ul. Rakowieckiej 33.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Przewodniczący komisji Patryk Jaki i wiceprzewodniczący Sebastian Kaleta podczas konferencji prasowej po niejawnym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie (Fot: PAP/Leszek Szymański)

- W obu wypadkach doszło do naruszenia prawa - powiedział Patryk Jaki, szef komisji weryfikacyjnej. W efekcie komisja orzekła o uchyleniu zwrotu kamienicy przy Mokotowskiej 46a i ul. Rakowieckiej 33. Sprawa została przekazana miastu do ponownego rozpatrzenia, informuje PAP.

Obejrzyj także: Kontrowersje wokół posiadłości Jaruzelskich. Córka generała uderza w PiS

Decyzja dotycząca zwrotu nieruchomości została podjęta, mimo że "nie ustalono przesłanki posiadania nieruchomości przez dotychczasowych właścicieli lub ich następców prawnych", mówił Patryk Jaki. Jak ocenił, przeniesienie roszczeń doprowadziło to skutków rażąco sprzecznych z interesem społecznym.

Jaki podczas konferencji powiedział, że decyzje ws. Rakowieckiej 33 zostały wydane z naruszeniem prawa, a decyzja zwrotowa została skierowana do osoby, która nie była stroną w sprawie.

Patryk Jaki powiedział też, jaka jest suma oszkodowań przyznanych przez komisję. Z tytułu odszkodowań i zadośćuczynień dla lokatorów kamienic przy ul. Noakowskiego 16, Schroegera 72, Poznańskiej 14, Marszałkowskiej 43 i Jagiellońskiej 27 to ponad 483 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: komisja weryfikacyjna, nieruchomości, warszawa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2019

plWon z piSSem.

26-03-2019

PolonusA co z hajką grundbaum.Dlaczego jeszcze nie siedzi.Ja sie tylko uprzejmnie pytam?.

26-03-2019

RODZICEAPELUJEMY DO PIS-u !!! Obniżcie SB-kom - dajcie Nauczycielom i Niepełnosprawnym.

Rozwiń komentarze (41)