Notowania

Kopcińska: nowe 500+ będzie kosztowało 3 mld zł

Projekt przewidujący wsparcie osób niepełnosprawnych kwotą 500 zł przed wakacjami trafi do Sejmu. PiS przekonuje, że ustawa może wejść w życie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Joanna Kopcińska wyjaśniła, że z nowego świadczenia skorzysta około pół miliona osób niepełnosprawnych (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Kopcińska wyjaśniła, że rząd zdecydował, że wsparcie w wysokości 500 zł trafi do około pół miliona osób niepełnosprawnych z orzeczeniem o znacznej niepełnosprawności, które jednocześnie nie pobierają innych świadczeń, takich jak na przykład świadczenie emerytalne czy renta z tytułu nieudolności do pracy – informuje PAP.

Wsparcie trafi do osób dorosłych i nie będzie miał znaczenia wiek orzeczenia niepełnosprawności.

Obejrzyj: Bogdan Wenta o piątce Kaczyńskiego. "Pewne inwestycje są odkładane"

Rocznie będzie to dla budżetu wydatek 3 mld zł. Rząd planuje sfinansować wsparcie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, do którego rocznie trafia 1,7 mld zł oraz z podatku od sprzedaży detalicznej, z którego wpływy - według prognoz - mają wynieść od 1,5 do 1,7 mld zł.

Premier Mateusz Morawiecki po rozmowach z opiekunami niepełnosprawnych
"500 plus" dla niepełnosprawnych. Jest reakcja opiekunów. "To zbyt mało by zaspokoić podstawowe potrzeby"

- Projekt trafi do Sejmu jeszcze przed wakacjami. Chcemy, aby ustawa weszła w życie przed wyborami parlamentarnymi - zaznaczyła Kopcińska.

Wprowadzenie nowego, comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych niepełnosprawnych politycy PiS zapowiedzieli podczas niedzielnej konwencji wyborczej w Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+ dla niepełnosprawnych, joanna kopcińska, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2019

AJO.W zeszłym roku chamsko poniewierali w Sejmie niepełnosprawnymi, nie chcąc ich nawet wysłuchać! Teraz, gdy słupki lecą, chwytają się każdej brzytwy. … Czytaj całość

21-05-2019

DOŚĆ wasW waszych uśmiechniętych OBIECANKACH zapomnieliście o emerytach, którzy dostali 2 % waloryzacji gdy ceny żywności rosną kilkadziesiąt %.

21-05-2019

wała od POLSKIjak widzę uśmiechniętego pisSSora to wiem ze znów rozdają nie swoją kasę

Rozwiń komentarze (20)