Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Kopcińska: nowe 500+ będzie kosztowało 3 mld zł

20
Podziel się:

Projekt przewidujący wsparcie osób niepełnosprawnych kwotą 500 zł przed wakacjami trafi do Sejmu. PiS przekonuje, że ustawa może wejść w życie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Joanna Kopcińska wyjaśniła, że z nowego świadczenia skorzysta około pół miliona osób niepełnosprawnych
Joanna Kopcińska wyjaśniła, że z nowego świadczenia skorzysta około pół miliona osób niepełnosprawnych (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Kopcińska wyjaśniła, że rząd zdecydował, że wsparcie w wysokości 500 zł trafi do około pół miliona osób niepełnosprawnych z orzeczeniem o znacznej niepełnosprawności, które jednocześnie nie pobierają innych świadczeń, takich jak na przykład świadczenie emerytalne czy renta z tytułu nieudolności do pracy – informuje PAP.

Wsparcie trafi do osób dorosłych i nie będzie miał znaczenia wiek orzeczenia niepełnosprawności.

Zobacz także: Obejrzyj: Bogdan Wenta o piątce Kaczyńskiego. "Pewne inwestycje są odkładane"

Rocznie będzie to dla budżetu wydatek 3 mld zł. Rząd planuje sfinansować wsparcie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, do którego rocznie trafia 1,7 mld zł oraz z podatku od sprzedaży detalicznej, z którego wpływy - według prognoz - mają wynieść od 1,5 do 1,7 mld zł.

- Projekt trafi do Sejmu jeszcze przed wakacjami. Chcemy, aby ustawa weszła w życie przed wyborami parlamentarnymi - zaznaczyła Kopcińska.

Wprowadzenie nowego, comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych niepełnosprawnych politycy PiS zapowiedzieli podczas niedzielnej konwencji wyborczej w Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(20)
pboguslaw
3 lata temu
A co z tymi którzy pomimo całkowitej niezdolności do pracy pracują ponad swoje siły i nie dostają nic bo wstydzą się iść na zasiłek . i zarabiają najniższą krajową.A młode byki które mogłyby by pracować ale mają orzeczenia to po co skoro dostają zasilek dopłate do rachunków paczki żywnościowe, darmowe obiady i dajcie im jeszcze 500zl będą mieli więcej niż niepełnosprawni którzy pracują .
Ira
3 lata temu
Czyli do nachalnego 500+ pozostały jeszcze tylko konie i koty. Koty wiadomo, z jakiego powodu. Konie? Żeby uratować stadninę w Janowie.
Gorg
3 lata temu
Rechocze bo za nieswoje pieniądze kupuje sobie poparcie wyborcze!
Gorg
3 lata temu
Rechocze bo za nieswoje pieniądze kupuje sobie poparcie wyborcze!
Anna
3 lata temu
Obiecali emerytom i rencistom 500 plus???