Notowania

500+
20.05.2019 21:16

500+ dla dorosłych niepełnosprawnych. Rzecznik rządu potwierdza

- Wsparcie w wysokości 500 zł trafi do około pół miliona dorosłych osób niepełnosprawnych - powiedziała w poniedziałek w TVP Info rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Ustawa ma zacząć obowiązywać jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Joanna Kopcińska podkreślała w TVP Info, że wsparcie ma trafić do około 500 tysięcy dorosłych niepełnosprawnych (Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)

Joanna Kopcińska podkreślała w TVP Info, że wsparcie ma trafić do około 500 tysięcy dorosłych niepełnosprawnych.

- Roczny koszt dla finansów publicznych takiego świadczenia to 3 mld zł - oceniła rzeczniczka rządu.

Skąd pieniądze? - Planujemy sfinansować te świadczenia z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, tu roczne przychody szacujemy na około 1,7 mld zł, oraz z podatku od sprzedaży detalicznej, tutaj według prognoz wpływy od 1,5 do 1,7 mld zł rocznie - szacuje Joanna Kopcińska.

Obejrzyj: Morawiecki zapowiedział kolejne 500+

- Wsparcie kierujemy do dorosłych i chciałabym podkreślić: nie będzie miał znaczenia wiek orzeczenia niepełnosprawności - powiedziała w TVP Info Joanna Kopcińska.

Przypomnijmy, że wsparcie dla niepełnosprawnych obiecał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. - Pokazujemy kolejny etap realizacji naszego programu społecznego - powiedział premier. - Chcemy przeznaczyć pieniądze na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności - wyjaśnił.

- Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia - ogłosił premier, wyjaśniając, że "to wszystko jest jeszcze liczone. - Chcemy ulżyć osobom, które zostały najbardziej poszkodowane przez los - zadeklarował.

- Zastanowicie się, czy nasza oferta nie jest lepsza dla Polski i Europy - zwrócił się do wyborców prezes PiS.
Konwencja PiS. Kaczyński i Morawiecki zapowiadają 500+ dla niepełnosprawnych

Premier wyjaśnił, że źródłem finansowania nowego programu socjalnego będą głównie wpływy z podatku handlowego, który rząd zamierza wprowadzić po niedawnej wygranej przez Sądem Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wyrok jest nieprawomocny, ale zadeklarował, że nawet w przypadku przegranej w apelacji, rząd znajdzie środki "z innych źródeł".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, niepełnosprawni, 500+ dla niepełnosprawnych, gospodarka, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2019

agaMorawiecki w przemówieniu obiecywał, że wszyscy niepełnosprawni zniezdolni do samodzielnej egzystencji po 18. roku życia dostaną świadczenie. A co w … Czytaj całość

20-05-2019

rombJa ciezko pracuje .Dlaczeg jestem okradany przez rzad ? Pytam choc i tak zabiora pracujacym

20-05-2019

romekCieszy mnie to że zapowiadając kolejny program społeczny przedstawiają już plan skąd będą pieniądze na jego realizacje - widać że to nie są puste … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)