Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Dezynfektory i wentylacja zamiast klimatyzacji. Tak dziś wygląda transport publiczny

3
Podziel się

Wraz z kolejnym etapem odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń transport publiczny wykorzystuje wszystkie miejsca siedzące do przewozu osób. Musi jednak zadbać o ich bezpieczeństwo.

Transport publiczny zmienił się przez koronawirusa.
Transport publiczny zmienił się przez koronawirusa. (Mateusz Wlodarczyk / Forum)
bEgCkkth

Restrykcje dotyczące korzystania z transportu publicznego zostały znacznie złagodzone. Obecnie pasażerowie mogą zajmować wszystkie miejsca siedzące. Wyjątkiem pozostały tylko samoloty - wskazuje "Puls Biznesu".

Choć cześć obostrzeń zostało zdjętych, przewoźnicy muszą zadbać bezpieczeństwo pasażerów również w kwestii zagrożeń związanych z koronawirusem. Myślą o tym już producenci i dostawcy pojazdów.

bEgCkktj

Stąd też wielość rozwiązań, które mają ograniczyć przenoszenie wirusów w transporcie publicznym. Wśród rozwiązań są choćby poręcze utylizujące, nakładki na klamki i wentylacja zamiast klimatyzacji.

Zobacz także: Zobacz również: Dla kogo miliardy z Unii? Polska stworzy nowe programy pomocowe

W autobusach i tramwajach zakładane specjalne dezynfektory. To bezdotykowe urządzenia do mycia rąk. Te nowoczesne wyposażone są w czujniki i aby z nich skorzystać wystarczy podłożyć pod nie ręce.

bEgCkktp

Producenci też myślą o rozwiązaniach na przyszłość. Opracowywany jest np. system otwierania drzwi, zamiast przyciskiem - jak do tej pory - przystosowanym do dłoni, specjalnym przyciskiem, który uruchamiany byłby za pomocą stóp.

Rozwiązania te mają nie tylko służyć w czasie pandemii, ale również zmniejszać ryzyko roznoszenia innych chorób wirusowych na codzień.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEgCkktK
KOMENTARZE
(3)
Mateusz
rok temu
Co do przycisków otwierania drzwi to rozwiązanie jest proste- montować takie które mają fizyczny skok po wciśnięciu a a przez to można takie przyciski obsłużyć łokciem, laską itp w przeciwieństwie do aktualnych przycisków które przewodzą prąd i nie da się nawet w rękawiczkach obsłużyć.
Benjamin Fran...
rok temu
Krzywousty otwarcie w sejmie o Nowym Porządku Świata mówi (NWO). Plują Wam w twarz, a Wy myślicie, że deszcz pada? Chodzicie już w kagancach. Do kompletu dajcie się jeszcze wyszczepić i zachipować (id2020)
Endrju
rok temu
Tak samo jak włączniki sygnalizacji na przejściach - też nogą !
bEgCkktL