Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus paraliżuje turystykę. Dochody branży spadną w tym roku o 22 mld dol.

147
Podziel się

Turyści zostają w domach, linie lotnicze zawieszają loty i zmniejszają siatkę połączeń, tracą hotelarze i restauratorzy. Epidemia koronowirusa pogrąża turystykę.

Dochody branży turystyczne według prognoz spadną w tym roku o 22 mld dol.
Dochody branży turystyczne według prognoz spadną w tym roku o 22 mld dol. (Materiał prasowy)
bDKmFdGZ

Światowa Rada Podróży i Turystyki szacuje, że dochody branży w skali globalnej spadną w tym roku o 22 mld dol - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Branża z nadzieją patrzy na sezon letni, a tymczasem stara się niwelować straty.

Groźba epidemii spowodowała, że turyści odwoływali wyjazdy i wycofali rezerwacje. Z resztą wiele atrakcji i imprez masowych zostało albo zamkniętych albo odwołanych. Również klienci korporacyjni nie dopiszą bowiem firmy odwołały konferencje i podróże służbowe.

bDKmFdHb

Odwoływane są również wycieczki krajowe, zwłaszcza te organizowane przez szkoły.

– Po wydaniu rekomendacji przez MEN 75 proc. wycieczek szkolnych odwołano. I skala rezygnacji ciągle rośnie – podkreśla na łamach "Rzeczpospolitej" Alina Dybaś, dyrektor produktu w biurze podróży Premio Travel.

Sytuacja dla wielu firm jest poważna. Koronawirus już doprowadził upadku zmagającą się z kłopotami brytyjską linię Flybe. Jedna z największych regionalnych linii nie wytrzymał spadku liczby pasażerów.

– Kierowcy oraz piloci wycieczek nie mają co robić. W biurze już tylko administrujemy kryzysem – mówi dziennikowi Ernest Mirosław, właściciel krakowskiego biura podróży Ernesto Travel.

bDKmFdHh

Jak zaznacza Rzeczpospolita, polscy przedsiębiorcy z branży turystycznej już apelują o pomoc rządową. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych i Zarząd Polskiego Związku Organizatorów Turystyki poprosiły o spotkanie premiera. Branża zamierza starać się o wsparcie poszkodowanych firm pieniędzmi z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDKmFdHC
KOMENTARZE
(147)
rój
rok temu
Niemiec płakał gdy LOT kupił Condora, dziś ten sam Niemiec Bogu dziękuje ze LOT go kupił bo to LOT zostanie z długami Condora. Szczególnie ze Lufthansa zakończyła współpracę z Condorem
lol
rok temu
niech nie płaczą mam sąsiada co ma firmę transportową -35 lat chłopak luksusowe samochody po 300 tys. dom za gotówkę a kierowcą pracującym po 12 godz 3 tys.
Czl
rok temu
Jaka pomóc rządowa?!!!!- jak zostałem bez pracy musiałem sobie sam poradzić, i radzę sobie.
bDKmFdHD
Globalizacja
rok temu
Chcieliście taniej sily roboczej w Chinach to macie !!!!!! Niemcy juz klekaja !!! Przemysł samochodowy niema czesci do produkcji a to dopiero początek !!!!
Wirus
rok temu
A no może to i trochę dobrze bo ceny w tej branży zaczęły sięgać kosmosu.. liczę, że taniej się zrobi....
...
Następna strona