Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus paraliżuje turystykę. Dochody branży spadną w tym roku o 22 mld dol.

Turyści zostają w domach, linie lotnicze zawieszają loty i zmniejszają siatkę połączeń, tracą hotelarze i restauratorzy. Epidemia koronowirusa pogrąża turystykę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiał prasowy)
Dochody branży turystyczne według prognoz spadną w tym roku o 22 mld dol.

Światowa Rada Podróży i Turystyki szacuje, że dochody branży w skali globalnej spadną w tym roku o 22 mld dol - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Branża z nadzieją patrzy na sezon letni, a tymczasem stara się niwelować straty.

Groźba epidemii spowodowała, że turyści odwoływali wyjazdy i wycofali rezerwacje. Z resztą wiele atrakcji i imprez masowych zostało albo zamkniętych albo odwołanych. Również klienci korporacyjni nie dopiszą bowiem firmy odwołały konferencje i podróże służbowe.

Petycję do czwartkowego południa podpisało ok. 1,2 tys. osób. Do biura premiera trafi ona w najbliższy poniedziałek.
Koronawirus uderza w biznes. Małe biura podróży w wielkich tarapatach

Odwoływane są również wycieczki krajowe, zwłaszcza te organizowane przez szkoły.

– Po wydaniu rekomendacji przez MEN 75 proc. wycieczek szkolnych odwołano. I skala rezygnacji ciągle rośnie – podkreśla na łamach "Rzeczpospolitej" Alina Dybaś, dyrektor produktu w biurze podróży Premio Travel.

Sytuacja dla wielu firm jest poważna. Koronawirus już doprowadził upadku zmagającą się z kłopotami brytyjską linię Flybe. Jedna z największych regionalnych linii nie wytrzymał spadku liczby pasażerów.

– Kierowcy oraz piloci wycieczek nie mają co robić. W biurze już tylko administrujemy kryzysem – mówi dziennikowi Ernest Mirosław, właściciel krakowskiego biura podróży Ernesto Travel.

MR: Turystyka narażona na konsekwencje koronawirusa, ustawa ma je ograniczyć

Jak zaznacza Rzeczpospolita, polscy przedsiębiorcy z branży turystycznej już apelują o pomoc rządową. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych i Zarząd Polskiego Związku Organizatorów Turystyki poprosiły o spotkanie premiera. Branża zamierza starać się o wsparcie poszkodowanych firm pieniędzmi z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, Covid-19, turystyka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

rójNiemiec płakał gdy LOT kupił Condora, dziś ten sam Niemiec Bogu dziękuje ze LOT go kupił bo to LOT zostanie z długami Condora. Szczególnie ze … Czytaj całość

06-03-2020

lolniech nie płaczą mam sąsiada co ma firmę transportową -35 lat chłopak luksusowe samochody po 300 tys. dom za gotówkę a kierowcą pracującym po 12 godz … Czytaj całość

06-03-2020

SpostrzegawczyPrywaciarz nie musi chwilowo zarabiać majątku. Wystarczy trochę. I tak bez przerwy skubie pracowników.

Rozwiń komentarze (147)