Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
03.07.2020 18:49

"Koronawirus party". Niepokojąca moda w USA

W stanie Alabama w USA organizowane są imprezy, na których ludzie celowo zarażają się koronawirusem. Kto pierwszy się zarazi, wygrywa pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W USA organizują zawody kto szybciej zarazi się koronawirusem.

W spotkaniach biorą udział nosiciele wirusa i osoby, które chcą się zarazić. Imprezy odbywają się w Tuscaloosa. Informację potwierdza członkini rady miejskiej Sonya McKinstry.

- Na początku myśleliśmy, że to rodzaj plotek. Przeprowadziliśmy badania, nie tylko potwierdzają to gabinety lekarskie, ale stan potwierdził, że mają te same informacje - powiedziała. Informację potwierdza też miejscowa straż pożarna. Jak podaje CNN, imprezy są biletowane. Podczas spotkań organizuje się też zawody kto szybciej zarazi się koronawirusem. Zwycięzca dostaje nagrodę pieniężną.

Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

- Jestem wściekła - mówi McKinstry. - Wściekła, że sprawa tak poważna jest bagatelizowana. To nie tylko nieodpowiedzialne. Wirusa można zanieść do domu, gdzie zarażą się nim osoby starsze.

Władze miasta już pracują nad tym, jak ukrócić niebezpieczny proceder.

- To nie jest kwestia polityczna. To kwestia zdrowia publicznego. Ludzie umierają i nie ma lekarstwa. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uratować jak najwięcej ludzi - powiedziała McKinstry.

Tylko w czwartek w Stanach wykryto 55 tysięcy nowych zakażeń wirusem. To więcej niż w Polsce przez cały czas trwania epidemii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, usa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

Obłęd covidProf. Majewska: Należy ignorować medialne meldunki o wielkich liczbach zarażonych koronawirusem i jego ofiarach, bo wiadomo, że są one niewiarygodne, … Czytaj całość

04-07-2020

ProfesorPIPAA czy są też nagrody za to kto pierwszy umrze na koronavirusa? Głupota ludzka nie zna granic!

04-07-2020

PolakU nas po wyborach też coraz więcej osób w szpitalu, ale nie podają informacji, bo koryto+ ważniejsze

Rozwiń komentarze (12)