Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Poczta Polska przywraca przyjmowanie przesyłek do niektórych państw

Trzy dni trwało zawieszenie przyjmowania przesyłek do niektórych państw z powodu pandemii koronawirusa. Poczta Polska w komunikacie poinformowała, że przywraca ruch przesyłek pomiędzy Polską a niektórymi państwami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Polacy wyślą przesyłki m.in. do Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Meksyku.

Przed trzema dniami Poczta Polska poinformowała, że tymczasowo zawiesza przyjmowanie paczek i listów do innych krajów. Teraz wobec części państw to obostrzenie zostało złagodzone.

Poczta Polska "otworzy granice" m.in. dla przesyłek od naszych sąsiadów. Polacy mogą wysłać swoje paczki do: Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Do pierwszych trzech wymienionych z Polski trafią listy oraz paczki - zarówno te priorytetowe, jak i ekonomiczne. Do Ukrainy dodatkowo przywrócona zostaje usługa Paczka UKRAINA PLUS, a do Niemiec - GLOBAL Express.

Zobacz też: Koronawirus. Wakacje podatkowo-składkowe. Oto, co rząd może zrobić dla firm

Natomiast do Białorusi i Litwy trafią wyłącznie listy oraz paczki ekonomiczne. Taką samą politykę Poczta Polska prowadzi wobec przesyłek wysyłanych do: Łotwy, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii.

Listy ekonomiczne Polaków trafią także drogą morską do Meksyku, Stanów Zjednoczonych oraz do Kanady. Do dwóch ostatnich dodatkowo trafią także ekonomiczne paczki.

Poczta Polska reaguje na wprowadzenie stanu epidemiologicznego w Polsce.
Koronawirus. Poczta Polska wprowadza zmiany. Oto najważniejsze z nich

"Ponadto informujemy, że zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje" - napisano w komunikacie. Wyszczególniono w nim również, że udostępnione przesyłki zagraniczne nie obejmują przesyłek EMS.

Automaty pocztowe Poczty Polskiej stoją już m.in. w Biedronkach.
Poczta Polska idzie w ślady inPostu. W 4 lata chce postawić 4000 urządzeń do odbioru paczek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

jajakobyłyPoczta ponownie uruchamia przyjmowanie przesyłek z innych krajów. No, no wysilili się .Kiedy zacznie normalnie funkcjonować w Polsce.9 marca nadałem … Czytaj całość

17-03-2020

AAAA śledzenie przesyłek nadal nie działa...

17-03-2020

Donosiciel.Wszyscy listonosze powinni iść na zwolnienie, a prezes poczty niech sam roznosi polecone listy za 2000 tys. Dziadostwo.

Rozwiń komentarze (18)