Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Rząd szykuje się na jesień

Szpitale jednoimienne znikają, a zastąpi je trzystopniowy system szpitali, które będą mogły przyjąć kilka tysięcy zakażonych koronawirusem. To element nowej, jesiennej strategii walki z epidemią przedstawionej w czwartek przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Andrzej Niedzielski o nowej strategii walki z SARS-CoV-2 (Fot: Tomasz Gzell)

Minister wskazał, że zmienia się charakter epidemii, a poza tym jesień tradycyjnie jest okresem, kiedy rośnie liczba przeziębionych i chorych na grypę. Dlatego rząd chce wdrożyć nową strategię walki z epidemią. - Zmieniamy podejście do epidemii - odchodzimy od środków stosowanych ogólnokrajowo do takich stosowanych regionalnie. Zmieniamy charakter naszego reagowania - powiedział.

Jak zastrzegł szef resorty zdrowia, strategia nie oznacza poluzowania rygorów. - Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Dezynfekcja, dystans i maseczki to bardzo ważny element utrzymania pod kontrolą epidemii - powiedział Niedzielski.

Maseczki wrócą jesienią? Szef GIS komentuje

Jednym z elementów rządowej strategii jest dostosowanie do wymagań walki z epidemią sieci szpitali. - Utworzymy trzy poziomy szpitalnictwa, które będą odpowiedzialne za leczenie pacjentów - mówił minister. Pierwszym miejscem, gdzie będą trafiali zakażeni to szpital powiatowy. W tych szpitalach powstaną izolatoria. Tych szpitali jest ponad 600. Tam pacjent będzie mógł poczekać na wyniki testu na koronawirusa, ale może być też udzielona pomoc ratujące życie.

Kolejnym poziomem będzie 87 szpitali z oddziałami zakaźnymi, gdzie ma być przygotowanych około 4 tysięcy łóżek. Najwyższym poziomem będzie dziewięć szpitali wielospecjalistycznych. Mają mieć około 2 tysięcy miejsc. Tam będą trafiali pacjenci z rozpoznanym zakażeniem koronawirusem, którzy będą wymagali specjalistycznego leczenia.

Podział szpitali na trzy poziomy oznacza, że tym samym znikają szpitale jednoimienne.

Ponadto ma być rozbudowany system mobilnych punktów kontroli. Do szerszego użycia mają trafić szybkie testy antygenowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2020

RafałCiekawe, kiedy im się znudzi? Ile jeszcze muszą milionów złotych ukraść? Dobrze, że chociaż deklarują normalne dopuszczanie do lekarzy - bo już dość … Czytaj całość

03-09-2020

jagasczyli co, pis zaplanował już kolejne przekręty na lewych maseczkach i respiratorach?

03-09-2020

VeritasSzpitale powiatowe ratujące życie to śmiech na sali. W każdym bardziej złożonym przypadku odsyłają do placówek wojewódzkich.

Rozwiń komentarze (10)