Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera z respiratorami. Firma prosi ministerstwo o niewszczynanie postępowania egzekucyjnego

60
Podziel się:

Firma E&K prosi Ministerstwo Zdrowia, by nie wszczynało postępowania egzekucyjnego w związku z niewywiązaniem się spółki z dostaw respiratorów – dowiedzieli się reporterzy RMF FM.

Spółka miała dostarczyć do ministerstwa ponad 2 tys. urządzeń, ostatecznie do Polski trafiło zaledwie 200.
Spółka miała dostarczyć do ministerstwa ponad 2 tys. urządzeń, ostatecznie do Polski trafiło zaledwie 200. (PAP)
bEDJHjyt

Jednocześnie firma zapewnia, że ureguluje należności w przyszłym miesiącu. Resort zgodził się na takie rozwiązanie i do października nie będzie decyzji o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Jeśli do tego czasu E&K nie zwróci pieniędzy wraz z odsetkami, egzekucja ruszy – informuje RMF FM i przypomina, że firma, która wzięła zaliczkę i nie wywiązała się z umowy, ma do oddania między 15,5 a 16 mln euro (w tym 3 mln euro kar umownych)
.

Spółka miała dostarczyć do ministerstwa ponad 2 tys. urządzeń, ostatecznie do Polski trafiło zaledwie 200. Resort tłumaczył, że firma przedstawiła ofertę, uzyskała pozytywną rekomendację CBA, a respiratory miały trafić do rezerw państwowych.

bEDJHjyv

Spółka nie wywiązała się z dostawy i w kwietniu minister zdrowia wystąpił o zwrot zaliczki. 8,8 mln euro wpłynęło na konto resortu.

Aferę w maju ujawniła „Gazeta Wyborcza”. Prezesem firmy E&K jest Andrzej Izdebski, który w przeszłości był zamieszany w handel bronią. W latach 90-tych pośredniczył w sprzedaży pistoletów maszynowych, wykorzystując fałszywe dokumenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDJHjyW
KOMENTARZE
(60)
Wiara
11 miesięcy temu
Oj tam oj tam może kupi black hawki
freyikari
rok temu
No tak, a za miesiąc okaże się że firma znikła jak ostry cień mgły i wszyscy bedą zdziwieni jak to się mogło stać.
nico
rok temu
Za miesiąc firma wyczyści konta i szukaj wiatru w polu. Czekam na wnioski,które złodzieje i oszuści złożą do prokuratury o odroczenie ścigania. Prawdziwy kabaret w państwie prawa
bEDJHjyX
buba
rok temu
I tak w końcu zapłacimy za to my wszyscy
sceptyk
rok temu
Jakich fachowców mamy w ABC jeśli sprawdzali i stwierdzili solidność i możliwości E&K, pogonić ich z Kamińskim na czele.
...
Następna strona