Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Koronawirus. W Hiszpanii chcą obniżyć ceny za prąd

9
Podziel się:

Hiszpańscy posłowie chcą obniżki cen energii elektrycznej. Pandemia koronawirusa sprawia, że zużycie prądu w domach znacznie wzrosło, znacznie wzrosły także domowe wydatki na ten cel.

Koronawirus. W Hiszpanii chcą obniżyć ceny za prąd
Posłowie z Hiszpanii chcą obniżek cen prądu na czas pandemii (Adobe Stock)
bEJAmroB

We wtorek w niższej izbie parlamentu Hiszpanii rozpoczęła się debata dotycząca możliwości redukcji ceny energii elektrycznej w okresie pandemii Covid-19. Zdaniem posłów opozycji jest ona niezbędna w związku z częstszym korzystaniem przez obywateli z urządzeń zasilanych prądem podczas izolacji społecznej.

W trakcie debaty w Kongresie Deputowanych zainicjowanej przez posłów liberalnej Partii Obywatele (Cs), posłowie tego ugrupowania wskazywali, że redukcja cen energii elektrycznej jest niezbędna m.in. dla osób, które z powodu koronakryzysu musiały przejść na reżim pracy zdalnej.

bEJAmroD

Deputowani Cs wezwali też rząd Pedra Sancheza do wprowadzenia w okresie epidemii zniżek na energię elektryczną dla przedsiębiorców sektorów narażonych na sezonowość, które najbardziej ucierpiały wskutek koronakryzysu w Hiszpanii, takich jak turystyka i rolnictwo.

Zobacz także: Wiek emerytalny w górę? "Dlaczego Niemiec i Holender mogą pracować dłużej, a my nie?"

Jak przypomina madrycki dziennik "Publico", wraz z początkiem 2021 r., w Hiszpanii cena kilowatogodziny energii elektrycznej wzrosła wobec stycznia 2020 r. o 27 proc., osiągając poziom prawie 17 centów.

bEJAmroJ

Stołeczna gazeta wskazała, że wraz z koniecznością większego niż przed epidemią zużycia urządzeń elektronicznych, zwiększyła się również o 19,3 proc. cena miesięcznej opłaty za prąd statystycznej hiszpańskiej rodziny. Przekracza ona już 80 euro.

"Publico" wskazało, że wpływ na większe zużycie energii przez hiszpańskie gospodarstwa domowe miało też nadejście w styczniu nad Półwysep Iberyjski śnieżycy Filomena, która przyniosła rekordowo niskie temperatury powietrza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJAmrpe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Sas
7 miesięcy temu
U nas najdrozszy w Europie i pandemia nie przeszkadzała w kolejnych podwyżkach mialy byc rekompensaty mówił Sasin a tu ch. !!!
R8.
7 miesięcy temu
u nas też chcą ale podwyższyć, w naszym kraju zawsze wszystko jest na odwrót
O jejku
7 miesięcy temu
Rzady w Hiszpani to koledzy PO, to samo ugrupowanie, ktore w parlamencie europejskim podnosi rekę z kolezkami z PO. Widac jak rzadzi lewica
bEJAmrpf
nanader
7 miesięcy temu
Jeśli wiele biur, hotele i restauracje zostały pozamykane i do kraju nie przyjeżdżają dziesiątki milionów turystów, jakim cudem zapotrzebowanie na prąd wzrosło? Historia się trochę nie klei
Hehe
7 miesięcy temu
Pamiętam komunę jak podawali ceny urzędowe na masło jajka słoninę itp.